دانستنی

آموزش نرم‌تر کردن تشک‌های سفت

نرم‌تر کردن تشک‌های سفت

نرمی و سفتی تشک تا حد زیادی سلیقه‌ای است و به نظر افراد بستگی دارد. گاهی از اوقات در زمان خواب احساس می‌کنیم که تشک ما به اندازه‌ دلخواه نرم نیست. از طرفی مایل به خرید تشک نو و تعویض تشک فعلی خود نیز نمی‌باشیم. در این شرایط این سوال به ذهن می‌رسد که آیا نرم‌تر کردن تشک‌های سفت راه‌کاری دارد؟! اگر شما نیز به دنبال پاسخ این پرسش هستید با ما تا انتهای این مطلب از تشک نفیس همراه بمانید.

تشک سفت چه مشکلاتی برای بدن ایجاد می‌کند؟

تشک‌های سفت ایجاد حس راحتی و آرامش نمی‌کنند در نتیجه کیفیت خواب فرد پایین می‌آید. عدم وجود خواب با کیفیت حالت خستگی و خواب آلودگی در تمام طول روز را به همراه دارد. علاوه بر این موارد تشک‌های سفت قادر نیستند تا از کمر و ستون فقرات محافظت خوبی به عمل آورند. در نتیجه بعد از چند ساعت استراحت و خواب روی این تشک‌ها فرد احساس درد در کمر خود خواهد کرد. مشکل دیگری از طریق تشک‌های سفت ایجاد می‌شود دردهای ناحیه لگن و شانه در فرد است. بنابراین اگر به سرعت نسبت به تغییر وضعیت تشک‌ سفت خود اقدام نکنید با مشکلات فیزیکی زیادی سروکار خواهید داشت.

راه‌های تشخیص سفت بودن تشک:

گفتیک که نرمی و سفتی در تشک تا اندازه‌ای می‌تواند سلیقه‌ای باشد و برای همه یک معنا ندهد. با این همه فاکتورهای مختلفی وجود دارند که نشان دهنده سفتی تشک هستند. مواردی از قبیل:

  • انعطاف‌پذیری اندک در تشک
  • عدم وجود حس راحتی در زمان استراحت روی تشک
  • احساس کمر درد و گردن درد بعد از خوابیدن روی تشک
  • حس بهتر در زمان استراحت روی تشک‌های نرم‌تر

نشان می‌دهد تشکی که روی آن می‌خوابید سفت‌تر از حد استاندارد است.

نرم‌تر کردن تشک‌های سفت

اقدامات لازم برای نرم‌تر کردن تشک‌های سفت:

بعد از اینکه پی بردید تشکی که استفاده می‌کنید سفت است باید به دنبال راه‌کارهایی برای نرم‌تر کردن آن باشید. در این بخش از مقاله روند درست نرم‌تر کردن تشک‌ها را آموزش می‌دهیم.

1- استفاده از گارانتی تشک و تعویض آن:

گارانتی تشکی که خریداری نموده‌اید را بررسی کنید. بعضی از تشک‌ها دارای تست خواب برای مشتری هستند. در این شرایط در صورت عدم رضایت از نرمی تشک می‌توانید از گارانتی تعویض آن استفاده نمایید. در مجموعه تشک نفیس 7 شب برای تست کردن تشک به مشتری فرصت داده می‌شود. بنابراین به راحتی تشک خریداری شده را بعد از گذشت یک هفته در صورت عدم رضایت تعویض می‌کنید.  این بخش از گارانتی در تشک نفیس کار خرید اینترنتی را برای مشتریان ساده می‌کند.

2- کمی به تشک زمان بدهید:

در بیشتر اوقات تشک‌های جدید کمی سفت‌تر از حد نرمال خود هستند. برای رفع این مقدار از سفتی باید کمی صبور باشید تا تشک مدتی مورد استفاده قرار گیرد. جنس تشک نیز در زمان لازم برای نرم‌تر شدن موثر می‌باشد. بنابراین یکی دیگر از گام‌های مهم در نرم‌تر کردن تشک‌های سفت فرصت دادن به تشک است. به عنوان مثال تشک‌های مموری فوم نیاز به گرمای بدن دارند تا نرم‌تر شوند. بنابراین در دقایق اولیه خواب تشک کمی سفت به نظر می‌رسد. اما بعد از گذشت مدتی احساس شما از میزان نرمی تشک مموری فوم تغییر می‌کند.

3- خرید محافظ تشک نرم:

اگر گام‌های قبلی به بهتر شدن سفتی تشک کمک نکرد باید به فکر خرید یک محافظ نرم‌تر برای تشک باشید. استفاده از محافظ‌های تشک نرم از موثرترین راه‌کارها برای نرم‌تر کردن تشک می‌باشد. استفاده از تاپرهایی بر روی تشک به شما کمک می‌کند تا حس راحتی بیشتری در زمان استراحت داشته باشید. علاوه بر آن محافظ تشک باعث افزایش طول عمر تشک شده و از مهم‌ترین کارهای محافظت از تشک می‌باشد.

4- چرخاندن تشک:

چرخاندن تشک به هر دو طرف باعث توزیع مناسب مواد داخلی آن می‌گردد. در نتیجه حس سفتی ایجاد شده در بعضی قسمت‌های تشک با این کار از بین می‌رود. بنابراین اگر مدتی است که از تشک استفاده می‌کنید و اخیرا حس سفتی روی آن دارید حتما تشک را بچرخانید.

نرم‌تر کردن تشک‌های سفت

5- تعویض لته یا چهارچوب تخت:

یکی دیگر از راه‌کارهای نرم‌تر کردن تشک‌های سفت تعویض کردن لته‌های تخت است. برای این کار اول چهارچوب و لته‌های تخت خود را مورد بررسی و مشاهده قرار دهید. اغلب لته‌های فلزی ایجاد حالت سفتی در تشک می‌کنند. بنابراین باید تشک را روی یک چهارچوب تخت با لته‌های فنری قرار دهید. با این کار تشکی که استفاده می‌کنید نرم‌تر خواهد شد.

6- تنظیم دمای اتاق:

چنانچه تشک تخت شما از جنس مموری فوم است دما روی نرمی و سفتی آن موثر می‌باشد. پس با گرم‌تر کردن دمای اتاق می‌توانید به نرم‌تر شدن تشک خود کمک کنید. اگر مایل به تغییر دمای اتاق خود نیستید از یک کیسه آب گرم برای بالا بردن دمای تشک استفاده نمایید.

7- تغییر در حالت خوابیدن:

بعضی از تشک‌ها برای قرار گیری مفاصل در حالت صحیح کمی سفت‌تر ساخته شده‌اند. بنابراین با تغییر حالت بدن موقع خواب فشار به نواحی درستی وارد شده و دیگر تشک سفت به نظر نمی‌رسد. در این نوع از تشک‌ها بهترین فرم خواب بر روی شکم یا کمر می‌باشد.

8- جایگزین کردن تشک:

آخرین راه‌کار موجود برای نرم‌تر کردن تشک‌های سفت تعویض آن‌ها خواهد بود. اگر تمام گام‌ها و مراحل فوق را انجام دادید و تشک شما همچنان سفت است راهی جز تعویض آن ندارید. در حالت استاندارد تشک‌ها را باید هر هفت سال یکبار تعویض و نو کرد. البته در شرایطی که تشک دچار آسیب و خرابی شده باشد این بازه‌ی زمانی محدودتر نیز می‌شود. فراموش نکنید که خواب راحت روی تمام بخش‌های جسمی و روانی ما موثر است. تشک مناسب نیز از اصلی‌ترین پارامترهای یک خواب راحت و لذت‌بخش به شمار می‌رود. بنابراین در انتخاب و خرید انواع مناسب و باکیفیت تشک کوتاهی نکنید. مجموعه تشک نفیس با گارانتی 10 ساله محصولات خود خوابی آرام و رویایی شیرین را برایتان به ارمغان می‌آورد. برای مشاهده محصولات و استعلام قیمت به سایت تشک نفیس مراجعه فرمایید.

سخن پایانی:

نرم‌تر کردن تشک‌های سفت از طریق روش‌های گفته شده در این مقاله عملی خواهد بود. یک تشک مناسب به سلامت جسمی و روانی افراد کمک زیادی می‌کند. زیرا خواب راحت در بسیاری از جنبه‌های سلامت انسان موثر و مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید