به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
آیا تشک طبی سفت است؟

فهرست مطالب

تشک‌های طبی به خاطر طراحی ارگونومیک و توجه به سلامت ستون فقرات، انتخاب محبوبی برای کسانی هستند که به دنبال خواب راحت و کاهش دردهای جسمانی هستند. اما سوالی که ممکن است برای بسیاری پیش بیاید این است که “آیا تشک طبی سفت است؟” و چگونه این سفتی بر راحتی و کیفیت خواب تأثیر می‌گذارد؟ در این مقاله، به بررسی دقیق سفتی تشک‌های طبی و عواملی که بر میزان سفتی آن‌ها تأثیر می‌گذارند، خواهیم پرداخت. همچنین با بررسی مزایا و معایب تشک‌های سفت، به شما کمک خواهیم کرد تا انتخابی مناسب برای نیازهای خواب خود داشته باشید.

تشک طبی و انواع آن

تشک طبی تشکی است که با در نظر گرفتن اصول ارگونومی ‌و آناتومی ‌بدن طراحی شده است و به گونه‌ای ساخته می‌شود که از ستون فقرات، مفاصل و عضلات در طول خواب حمایت کند. تشک‌های طبی در انواع طبی فنری، طبی اسفنجی و طبی لاتکس دسته بندی می‌شوند.

سفتی تشک‌های طبی

در پاسخ به سوال “آیا تشک طبی سفت است؟” باید بگوییم بله تشک‌های طبی سفت‌تر از تشک‌های معمولی هستند. البته این سفتی بیشتر به معنای سختی خیلی زیاد و عدم انعطاف تشک‌های طبی نیست. تشک‌های طبی نیز در درجات سفتی مختلف عرضه می‌شوند. سفتی انواع تشک‌های طبی را در ادامه بررسی می‌کنیم.

سفتی تشک طبی فنری

تشک‌های طبی فنری به دو دسته فنر متصل و منفصل تقسیم می‌شوند. معمولا سفتی تشک‌های طبی فنری منفصل بیشتر از تشک‌های طبی فنری متصل است.

سفتی تشک طبی اسفنجی

تشک‌های طبی اسفنجی یا طبی مموری فوم با درجات سفتی مختلف در بازار عرضه می‌شوند اما اکثرا این تشک‌ها سفت‌تر از تشک‌های طبی فنری هستند.

سفتی تشک طبی لاتکس

لاتکس ماده‌ای طبیعی از صمغ درخت کائوچو است. تشک‌های لاتکس خاصیت ارتجاعی خوبی دارند ولی تشک‌های طبی لاتکس کمی‌سفت‌تر از مدل معمولی این تشک‌ها است.

عوامل موثر بر سفتی تشک طبی

عوامل موثر بر سفتی تشک طبی

آیا تشک طبی سفت است؟عوامل موثر

سفت‌تر بودن تشک‌های طبی نسبت به تشک‌های معمولی به عواملی مانند نوع مواد، ‌تراکم و نوع طراحی بستگی دارد.

1: نوع مواد

نوع مواد و متریال به کار رفته در تشک طبی، تاثیر مستقیمی ‌بر سفتی این نوع تشک‌ها دارد. مثلا در تشک‌های طبی اسفنجی هرچه قطر اسفنج به کار رفته بیشتر باشد، تشک سفت‌تر است یا در تشک‌های طبی فنری، اگر از فنر میکرو استفاده شده باشد انعطاف و نرمی کمتری دارد.

2: تراکم مواد در سفتی تشک طبی

منظور از ‌تراکم مواد، میزان فشردگی آن‌ها در تشک است. ‌تراکم مواد با سفتی تشک طبی رابطه‌ای مستقیم دارد به این معنا که هرچه فشردگی متریال در تشک طبی بیشتر باشد، سفتی آن بیشتر است.

3: نحوه طراحی در سفتی تشک طبی

طراحی داخل تشک‌های طبی مانند نحوه قرارگیری فنرها و لایه‌های فوم، نیز در سفتی تشک طبی تاثیر بسیار دارد.

مزایای تشک طبی سفت

تشک‌های طبی سفت دارای مزایایی مانند حفظ تراز ستون فقرات در حالت طبیعی خود، کاهش فشار بر مفاصل به دلیل توزیع مناسب وزن، کاهش درد در کمر و گردن و تهویه بهتر این تشک‌ها اشاره کرد. همچنین این سفتی بیشتر سبب می‌شود که تشک‌های طبی برای افراد سنگین وزن نیز مناسب‌تر باشد.

معایب تشک‌های طبی سفت

در کنار مزایای متعددی که تشک‌های طبی سفت دارند، می‌توان به معایبی مانند عمر کوتاه‌تر و قیمت بالاتر این تشک‌ها نسبت به تشک‌های معمولی اشاره کرد. همچنین سفتی تشک‌های طبی برای برخی افراد می‌تواند آزار دهنده باشد.

تشک طبی سفت برای چه کسانی مناسب نیست؟

تشک طبی سفت برای چه کسانی مناسب نیست

آیا تشک طبی سفت است؟

با وجود ویژگی‌های مثبتی که تشک‌های طبی دارند، این تشک‌ها برای افراد مبتلا به بیماری روماتیسم مناسب نیستند و باعث افزایش درد آن‌ها می‌شود. همچنین سفتی این تشک‌ها سبب شده تا برای کودکان نیز مناسب نباشند. کودکان به دلیل بودن در سن رشد و نرمی استخوان‌هایشان، باید روی تشک نرم‌تری بخوابند.

سفارشی سازی سفتی تشک طبی

برند نفیس با سابقه بیش از یک دهه فعالیت در ساخت انواع تشک، امکان سفارشی سازی تشک از هر نظر مثل مواد به کار رفته، سفتی و نرمی و ابعاد را برای مشتریان خود فراهم کرده است. شما می‌توانید با تماس با همکاران ما تشک طبی مناسب خود را سفارش داده و با ارسال رایگان در سراسر کشور تحویل بگیرید.

معرفی چند تشک طبی با درجه سفتی متفاوت

تشک‌های طبی نفیس در درجات سفتی مختلف برای برطرف کردن هر نیازی تولید می‌شوند. مهمترین ویژگی مشترک بین تمام تشک‌های طبی نفیس، خاصیت دو طرفه بودن (یک طرف نرمتر و طرف دیگر سفت‌تر) است. همچنین این تشک‌ها قابلیت‌های آنتی باکتریال، ضد حساسیت و عرق گیر را نیز دارا هستند.

سفتی تشک‌های طبی اسفنجی

تشک‌های دو طرفه طبی اسفنجی نفیس شامل مدیکال B و مدیکال C است که درجات سفتی این تشک ها را جداگانه بررسی می کنیم.

سفتی تشک طبی اسفنجی مدیکال B

یک طرف مدیکال B با درجه سفتی 6 و طرف دیگر با درجه سفتی 7 تولید می‌شود و مناسب برای افراد تا 110 کیلوگرم است.

سفتی تشک طبی اسفنجی مدیکال C

تشک طبی اسفنجی مدیکال C نیز با درجه سفتی 6 در رو و درجه سفتی 7 در زیر طراحی شده که برای افراد تا 80 کیلوگرم مناسب می‌باشد.

سفتی تشک‌های طبی فنری نفیس

تشک‌های طبی فنری نفیس در دو گروه فنری متصل و فنری منفصل دسته بندی می شوند که انواع آن و درجات سفتی این تشک ها را در ادامه معرفی می کنیم.

تشک‌های طبی فنری منفصل

در تشک‌های طبی فنری منفصل نفیس، تراکم فنری 370 عددی با مفتول mm 2 و قطر mm 60 استفاده می‌شود که انواع و درجات سفتی آن در جدول زیر آمده است.

نوع تشک

درجه سفتی رودرجه سفتی زیرمناسب تا وزن (kg)

1: اسلیپ پلاس A

57

120

2: اسلیپ پلاس B

67

110

3: اسلیپ پلاس C67

80

تشک‌های طبی فنری متصل

تشک‌های دو طرفه طبی فنری متصل نفیس با تراکم 225 فنر در تشک یک نفره با مفتول mm 2.2 و قطر mm 85 تولید می‌شوند. جدول زیر شامل انواع این تشک ها و درجات سفتی آن می‌باشد.

نوع تشک

درجه سفتی رودرجه سفتی زیرمناسب تا وزن (kg)

1: ارکیده B

57

120

2: ارکیده C

68

100

3: نیلوفر A

46

90

4: نیلوفر B

4

6

85

کلام آخر

ما در نفیس انواع تشک های طبی با درجات سفتی مختلف را تولید می‌کنیم. شما پس از خرید تشک طبی از کارخانه نفیس، 2 هفته مهلت تست دارید تا در صورت عدم رضایت، محصول مدنظر را مرجوع و یا تعویض کنید. ارسال رایگان، شرایط اقساطی بلندمدت و گارانتی بلندمدت تنها برخی از مزیت‌های خرید از کارخانه نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

ncbi.nlm.nih.gov

researchgate.net

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من