به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

فهرست مطالب

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

تشک‌های نرم به دلیل احساس راحتی بیشتر نسبت به تشک‌های سفت، انتخاب بسیاری از افراد است. اما آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا به بررسی احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم پرداخته و سپس با در نظر گرفتن شرایط افراد مانند ابتلا به عارضه‌های کمری، کهولت سن، بارداری و وزن بالا جوابی کامل به سوال فوق می‌دهیم.

بررسی احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم

در طول خواب، ستون فقرات باید در راستای طبیعی خود حفظ شود تا از فشار بر عضلات و مفاصل کمر کاسته شود. تشک‌های نرم با فرو رفتن بیش از حد در نقاط قوس دار بدن، این توازن را بر هم زده و زمینه را برای ایجاد درد و ناراحتی فراهم می‌کنند. علاوه بر این، تشک‌های نرم می‌توانند باعث افتادگی شانه‌ها و لگن شوند که این موضوع نیز به نوبه خود فشار بیشتری را به ستون فقرات وارد می‌کند.

احتمال کمردرد بر اثر خوابیدن روی تشک نرم

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

در این قسمت به طور دقیق بررسی می‌کنیم آیا تشک نرم برای افراد مبتلا به دیسک کمر، سیاتیک، تنگی کانال نخاع و اسکولیوز باعث کمردرد می‌شود.

دیسک کمر و احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم

تشک‌های نرم ممکن است برای افراد مبتلا به دیسک کمر مضر باشند، زیرا فرورفتن در تشک نرم می‌تواند به فتق دیسک یا تشدید علائم آن مانند درد، بی حسی و ضعف در پاها کمک کنند. تشک سفت‌تر می‌تواند به حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات و کاهش فشار روی دیسک‌ها کمک کند.

احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم و سیاتیک

سیاتیک دردی است که از ناحیه کمر به سمت پایین پاها امتداد می‌یابد. تشک نرم می‌تواند باعث فشرده شدن عصب سیاتیک شده و علائم را تشدید کند. تشک سفت‌تر می‌تواند به کاهش فشار روی عصب و کاهش درد کمک کند.

تنگی کانال نخاعی و کمردرد روی تشک نرم

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

در این عارضه، فضای کانال نخاعی به دلیل بیرون زدگی دیسک یا ضخیم شدن استخوان‌ها، باریک شده و به نخاع و اعصاب فشار وارد می‌شود. تشک‌های نرم با عدم پشتیبانی کافی از کمر، می‌توانند این فشار را تشدید کرده و علائم تنگی کانال نخاع، مانند درد، بی‌حسی و ضعف در اندام‌ها را بدتر کنند.

اسکلیوز و احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم

در انحراف جانبی ستون فقرات، مهره‌ها به جای قرارگیری در یک راستا، به شکل S یا C خم می‌شوند. البته تشک‌هایی که برای افراد مبتلا به اسکلویوز توصیه می‌شود، کمی‌نرم‌تر از تشک‌هایی است که افراد مبتلا به دیسک کمر باید استفاده کنند. اما تشک‌های خیلی نرم با عدم حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات در افراد مبتلا به اسکولیوز، می‌توانند درد، گرفتگی عضلات و مشکلات تنفسی را در این افراد تشدید کنند.

احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم برای سالمندان

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

ستون فقرات انسان با افزایش سن، به طور طبیعی انعطاف پذیری و تراکم خود را از دست می‌دهد. تشک‌های نرم به دلیل عدم پشتیبانی کافی از قوس‌های طبیعی ستون فقرات، می‌توانند فشار زیادی را به این ناحیه وارد کنند. این فشار می‌تواند منجر به درد، سفتی عضلات و بدتر شدن مشکلات موجود در ستون فقرات مانند آرتروز شود.

بانوان باردار و ایجاد کمردرد روی تشک نرم

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟ برای بانوان

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

بانوان در دوران بارداری با تغییرات زیادی مانند افزایش وزن روبرو می‌شوند. خوابیدن روی تشک نرم باعث فرو رفتن بدن بانوان باردار در تشک می‌شود و این مسئله باعث عدم حفظ تراز ستون فقرات و در نتیجه ایجاد کمردرد می‌شود. همچنین با فرو رفتن در تشک، غلت زدن سخت‌تر شده و آرامش در خواب کمتر خواهد شد.

احتمال ایجاد کمردرد روی تشک نرم برای افراد سنگین وزن

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

افراد سنگین وزن (بالای 90 کیلوگرم) به دلیل فشار بیشتر بدنشان بر روی تشک، بیشتر در معرض ابتلا به کمردرد ناشی از تشک نامناسب هستند. تشک‌های نرم به راحتی تحت این فشار فرو رفته و باعث می‌شوند ستون فقرات در وضعیت نامناسبی قرار بگیرد. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد درد در کمر، مفاصل و عضلات افراد با وزن بالا شود.

از کجا بفهمیم تشکمان نرم است؟

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

آیا تشک نرم باعث کمردرد می‌شود؟

نشانه‌های زیر حاکی از نرم بودن نامناسب تشک شما دارد:

– صبح کمردرد شدیدی دارید و با گذشت زمان درد کاهش می‌یابد.

– کمر و باسن شما زیاد در تشکتان فرو می‌رود.

– غلت زدن روی تشک برایتان دشوار است.

– تغییر وضعیت از حالت خوابیده به نشسته سخت است.

– تشکتان بیش از 6 سال عمر دارد.

اگر تشک نرم داریم چکار کنیم؟

اگر تشک نرم دارید و صبح‌ها با کمردرد از خواب بیدار می‌شود، بهتر است تشک جدیدی با سفتی مناسب تهیه کنید. حال اگر توان خرید تشک نو ندارید یا تشکتان را به تازگی تهیه کردید، می‌توانید از تاپر پدهای سفت کننده برای متعادل کردن نرمی تشک استفاده کنید.

تاپر پد اسفنجی نفیس، یک طرف آن نرم و طرف دیگر سفت است و برای متعادل کردن سفتی یا نرمی هر تشکی قابل استفاده است.

معرفی تشک‌ها با سفتی مناسب نفیس

نفیس انواع تشک‌های طبی را با درجات سفتی و نرمی متنوعی تولید می‌کند تا نیاز همگان را پوشش دهد. همچنین اگر سفتی مورد نظرتان را در محصولات نفیس پیدا نکردید، می‌توانید میزان سفتی و نرمی دلخواهتان را به نفیس سفارش داده و در سراسر کشور تحویل بگیرید. جدول زیر سفتی تشک‌های دوطرفه (یک طرف نرم‌تر و طرف دیگر سفت‌تر) نفیس را نشان می‌دهد.

نوع تشک طبی

نام مدل تشک طبیدرجه سفتی رو

درجه سفتی  زیر

طبی اسفنجی

مدیکال B78
مدیکال C7

8

طبی فنری متصل

ارکیده B

57
ارکیده C6

8

نیلوفر A

4

6

نیلوفر B

4

6

طبی فنری منفصل

اسلیپ پلاس A

5

7

اسلیپ پلاس B

6

7

اسلیپ پلاس C

6

7

 

جمع بندی تشک نرم و کمردرد

یکی از مشکلات اصلی تشک‌های نرم، عدم پشتیبانی کافی از تراز ستون فقرات است که می‌تواند برای هر شخصی باعث ایجاد کمردرد شود. تنوع در سفتی و نرمی تشک ها، مهلت تست 2 هفته‌ای (مرجوعی یا تعویض در صورت عدم رضایت)، ارسال رایگان به سراسر کشور، حذف واسطه‌ها و خرید مستقیم از کارخانه تنها بخشی از مزایای خرید از برند نفیس است.

 

منابع

thespinery.com

webmd.com

 

 

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من