به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
از کجا بفهمیم تشک طبی فنری است؟

فهرست مطالب

تشخیص اینکه از کجا بفهمیم تشک طبی فنری است؟، می‌تواند به شما کمک کند تا انتخابی هوشمندانه‌تر برای سلامتی و راحتی خواب خود داشته باشید. اما چگونه می‌توان به این مهم پی برد؟ در این مقاله، 8 راهکار طلایی را بررسی می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا به سادگی و با اطمینان بفهمید تشکی که می‌خواهید بخرید، واقعاً طبی و فنری است یا خیر؟

نحوه تشخیص تشک طبی فنری

نحوه تشخیص تشک طبی فنری

از کجا بفهمیم تشک طبی فنری است؟

برای تشخیص طبی فنری بودن تشک باید پارامترهایی مانند نوع فنر، نوع فوم به کار رفته، گارانتی تشک و چند مورد دیگر بررسی شود که ما در ادامه هر کدام را جداگانه توضیح می‌دهیم.

1: تشخیص تشک طبی فنری از نوع فنر

فنرها در تشک‌های طبی فنری به دو دسته فنر منفصل و فنر متصل تقسیم می‌شوند.

فنر متصل تشک‌های طبی فنری

فنرهای متصل به یکدیگر وصل هستند و از بالا تا پایین تشک مانند ساعت شنی امتداد دارند. قیمت فنر متصل‌ها از فنر منفصل‌ها پایین‌تر است.

فنر منفصل در تشخیص تشک طبی فنری

فنر منفصل‌ها، یکی از بروزترین تکنولوژی‌های به کار رفته در تشک‌های طبی فنری است. فنرها به صورت جدا ازهم در پاکت‌هایی از بالا تا پایین تشک گذاشته شده‌اند. فنر منفصل‌ها پیشتیبانی و راحتی بیشتری نسبت به فنر متصل‌ها ارائه می‌دهند.

2: تشخیص تشک طبی فنری از ارتفاع تشک

تشخیص از روی ارتفاع یکی دیگر از راه‌های شناختن تشک طبی فنری است. این تشک‌ها حداقل ارتفاع 24 سانتی‌متر دارند. هرچه وزن بیشتر باشد (بیش از 90 کیلوگرم) ارتفاع تشک باید بیشتر باشد.

3: تشخیص تشک طبی فنری از سفتی

تشک‌های طبی فنری به هیچ عنوان خیلی سفت نیستند چون باعث آسیب به ستون فقرات می‌شوند. سفتی و نرمی این تشک‌ها در حد متوسط بوده که باعث حفظ تراز ستون فقرات می‌شود. البته سفتی فنر منفصل‌ها کمی‌بیشتر از فنر متصل‌ها می‌باشد.

4: تشخیص تشک طبی فنری از روی مواد استفاده شده

در تشک‌های طبی فنری باید از اسفنج با دانسیته بالا یا ریباند یا ترموفلت متراکم استفاده شده باشد. همچنین این تشک‌ها باید ضدحساسیت و آنتی باکتریال باشد تا ایجاد حساسیت یا آلرژی نکند.

5: گارانتی در تشخیص تشک طبی فنری

یکی از مهمترین پارامترهایی که نشان از کیفیت و طول عمر مفید تشک طبی فنری دارد، گارانتی یا ضمانتنامه تشک است. هرچه زمان گارانتی بیشتر باشد به این معناست که تشک طول عمر طولانی‌تری دارد. معمولا تشک بدون ضمانتنامه نمی‌تواند یک تشک طبی فنری باشد.

6: علامت استاندارد تشک طبی فنری

نشان استاندارد یک علامت کشوری است که روی کالاهایی که از نظر کیفیت مواد و متریال با استانداردهای کشوری همخوانی داشته باشد، درج می‌شود. علامت استاندارد تشک طبی فنری، گویای تطابق کیفیت مواد اولیه، ساختار و عملکرد تشک با استانداردهای ملی است.

7:تشخیص تشک طبی فنری با وزن

وزن تشک یکی از عواملی است که می‌توان تشک طبی فنری را با آن تشخیص داد. البته وزن به عنوان تنها عامل شناسایی تشک طبی فنری کافی نیست. این تشک‌ها وزن بیشتری نسبت به تشک‌های معمولی دارند. معمولا تشک سبک، یک تشک طبی فنری نیست.

8: تعداد فنر استفاده شده در تشخیص تشک طبی فنری

هرچه تعداد فنرها بیشتر باشد، تراز ستون فقرات بهتر حفظ شده و راحتی بیشتری فراهم می‌کند. همچنین تعداد بیشتر فنرها باعث افزایش تحمل وزن تشک طبی فنری نیز می‌شود. در تشک‌های فنر متصل حدود 220 فنر و در فنر منفصل حدود 350 فنر، نشاندهده یک تشک طبی فنری خوب است.

معرفی چند تشک طبی فنری با کیفیت

معرفی چند تشک طبی فنری

از کجا بفهمیم تشک طبی فنری است

تمامی تشک‌های طبی فنری نفیس دارای پارچه گردبافت آنتی باکتریال، پلی استر ضد حساسیت و ‌ترموباند عرق گیر هستند. همچنین خاصیت دو طرفه بودن تشک (یک طرف کمی‌نرم‌تر و طرف دیگر کمی‌سفت‌تر) در تمام مدل‌ها، مشترک است. در ادامه با چند مدل تشک طبی فنری نفیس آشنا می‌شوید.

تشک طبی فنری منفصل

تشک‌های طبی فنری منفصل نفیس با‌تراکم 370 فنر پاکتی، اسکلت فنر پاکتی با مفتول mm 2 و مفتول فنری mm 4 برای تقویت دیواره ساخته شده‌اند. مدل‌های طبی فنری منفصل نفیس را در ادامه می‌بینید.

تشک طبی فنری اسلیپ پلاس A

در لایه‌های تشک اسلیپ پلاس A از چهار لایه اسفنج ریباند با دانسیته kg/m3 80 در رو، پد هوشمند مموری فوم، چهار لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در زیر و پد با دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 استفاده شده است. این تشک گارانتی 10 ساله دارد.

تشک طبی فنری اسلیپ پلاس B

چهار لایه اسفنج ریباند با دانیسته kg/m3 80 در رو، پد متصل دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 و دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80، لایه‌های تشک اسلیپ پلاس B را تشکیل می‌دهند. همچنین این تشک دارای گارانتی 9 ساله است.

تشک طبی فنری اسلیپ پلاس C

لایه‌های اسلیپ پلاس C شامل دو لایه اسفنج ریباند با دانسیته kg/m3 80 در رو، دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 و دو لایه ترموفلت متراکم در زیر، می‌شود. گارانتی این تشک نیز 8 سال می‌باشد.

تشک‌های طبی فنری متصل

در تشک‌های طبی فنری متصل از 225 فنر با مفتول mm 2.2 استفاده شده است. همچنین برای تقویت دیواره تشک از فنر M و فوم استفاده می‌شود. چند مدل تشک طبی فنری متصل نفیس در زیر آمده است.

تشک طبی فنری ارکیده B

در ساختار لایه‌های ارکیده B از دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 در رو، چهار لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 و دو لایه ترموفلت متراکم در زیر استفاده شده است. ارکیده B نیز 8 سال ضمانت دارد.

تشک طبی فنری نیلوفر A

تشک نیلوفر A با گارانتی 6 ساله از دو لایه اسفنج ریباند با دانسیته kg/m3 80 در رو، یک لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 و ترموفلت g 2400 متراکم در زیر ساخته شده است.

تشک طبی فنری نیلوفر B

لایه‌های تشک طبی فنری نیلوفر B از اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در رو، ترموفلت g 1200 متراکم برای کاهش فشار فنرها و ترموفلت g 2400 متراکم در زیر تشکیل می‌شود. گارانتی نیلوفر B، 5 سال می‌باشد.

جمع بندی از کجا بفهمیم تشک طبی فنری است؟

تمام ویژگی‌ها و نکات یک تشک طبی فنری خوب را خواندید. در نظر داشته باشید که استفاده‌ ترکیبی از راه‌های گفته شده، می‌تواند پاسخ برای سوال “از کجا بفهمیم تشک طبی فنری است؟”، باشد. علاوه بر نکات ذکر شده در بالا، می‌توانید با استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان نفیس از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید.

 

منابع

sleepfoundation.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من