به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
انواع تشک فنری چیست؟

فهرست مطالب

در سال 1403، انواع جدیدی از تشک‌های فنری با تکنولوژی‌های پیشرفته و طراحی‌های بهبود یافته به بازار معرفی شده‌اند که می‌توانند کیفیت خواب شما را به سطح جدیدی ارتقا دهند. اگر به دنبال “انواع تشک فنری” با ویژگی‌های خاص و عملکرد بالا هستید، در این مقاله به بررسی 7 مدل برتر از این تشک‌ها می‌پردازیم که هر کدام با خصوصیات منحصر به فرد خود آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. همچنین، با خرید از کارخانه، از ارسال رایگان و خدمات ویژه بهره‌مند شوید و انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

انواع تشک فنری بر اساس نوع فنر

فنرهایی که امروزه در تشک‌ها استفاده می‌شود دارای انواع مختلفی مثل معمولی، میکرو و فنر M شکل هستند که هرکدام را جداگانه شرح می‌دهیم.

1: فنر‌های معمولی

قطر دایره فنرهای معمولی 8 سانتی‌متر است. تعداد فنرها در تشک‌هایی که از این نوع فنر استفاده می‌کنند کمتر است و معمولا وزن کمتری را نیز تحمل می‌کنند.

2: فنرهای میکرو در تشک‌های فنری

قطر دایره فنرهای میکرو کمتر از فنرهای معمولی و بین 5 تا 8 سانتی‌متر است. این قطر کمتر باعث می‌شود که امکان کارگزاری تعداد بیشتری فنر فراهم شود و وزنی که فنرها تحمل می‌کند بیشتر خواهد شد.

3: فنر M شکل تشک‌های فنری

همانطور که از نام فنر مشخص است، این فنرها به شکل M هستند و در کناره‌های تشک استفاده می‌شوند. استفاده از این فنرها در تشک، سبب افزایش مقاومت و استحکام لبه‌ها می‌شود.

انواع تشک‌ فنری به طور کلی

تشک‌های فنری به سه دسته فنر متصل، منفصل و هیبریدی تقسیم می‌شود که جداگانه به معرفی هرکدام می‌پردازیم.

1: تشک‌های فنری متصل

فنرها در تشک‌های متصل از یک سیم تشکیل شده که به صورت مارپیچ حلقوی از بالا تا پایین تشک کشیده شده‌اند. این وصل بودن بهم فنرها سبب می‌شود که حرکت هر فنر روی فنر دیگر تاثیر گذاشته و در تشک‌های دونفره غلت زدن یا جابجایی یک نفر باعث ایجاد لرزش شده که نفر دیگر آن را حس می‌کند. قیمت و وزن تشک‌های فنری متصل کمتر از سایر تشک‌های فنری است.

2: تشک‌های فنری منفصل

به تشک‌های فنری منفصل، فنر پاکتی نیز می‌گویند. علت این نام گذاری، بودن فنرها در پاکت‌های جدا از هم است. این جدا بودن فنرها از هم باعث می‌شود عملکرد فنرها مستقل از یکدیگر بوده و برخلاف فنر متصل در تشک‌های دونفره غلت زدن و جابجایی یک نفر لرزشی ایجاد نکرده و نفر دوم این حرکت را حس نمی‌کند. جدا بودن فنرها در این تشک‌ها سبب توزیع وزن بهتر نیز می‌شود. قیمت و وزن این تشک‌ها از فنر متصل‌ها کمی‌گران‌تر است.

3: تشک‌های فنری هیبریدی

در تشک‌های فنری هیبریدی، علاوه بر استفاده از فنر، از اسفنج نیز استفاده می‌شود. این موضوع سبب می‌شود که مزیت‌های تشک‌های فنری و تشک‌های اسفنجی را همزمان باهم داشته باشد. تشک‌های هیبریدی به هر دو صورت فنر منفصل و متصل تولید می‌شوند.

برند نفیس با تولید انواع تشک‌های فنری به صورت متصل و منفصل، تنوع انتخاب زیادی را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

مزایای انواع تشک‌ فنری

مزایای انواع تشک فنری چیست؟

مزایای انواع تشک فنری

در این قسمت به مزایای تشک‌های فنری مثل پشتیبانی مناسب از ستون فقرات و چند مورد دیگر اشاره می‌کنیم.

1: پشتیبانی بهتر در تشک‌های فنری

تشک‌های فنری، تراز ستون فقرات را به طور بهتری نسبت به سایر تشک‌ها حفظ می‌کند. این موضوع برای افرادی که دچار عارضه‌های کمر هستند بسیار مهم است و سبب کاهش درد آن‌ها می‌شود.

2: تهویه مناسب

بدن انسان در هنگام خواب گرمای بیشتری از خود تولید می‌کند. تشک‌های فنری گردش هوای بهتری نسبت به سایر تشک‌ها دارد که باعث می‌شود در طول خواب احساس گرما نکنید.

3: ماندگاری و دوام تشک‌های فنری

عمر مفید تشک‌های فنری بیشتر از سایر تشک‌ها می‌باشد. البته مد نظر داشته باشید که کیفیت مواد به کار رفته، بسیار در عمر مفید تشک‌های فنری تاثیر دارد.

برند نفیس با ضمانت بالاترین کیفیت متریال، محصولات خود را برای مشتریان عرضه می‌کند.

انواع تشک‌ فنری برند نفیس

انواع تشک های فنری برند نفیس

انوع تشک فنری برند نفیس

برند نفیس با تنوع در تولید انواع تشک‌های فنری، نیاز تمامی ‌افراد با هر سلیقه‌ای را تامین کرده است. استفاده از پارچه آنتی باکتریال، پلی استر ضد حساسیت و لایه‌ترموباند عرق گیر، ویژگی مشترک بین تمام تشک‌های فنری برند نفیس است. در ادامه انواع تشک‌های فنری برند نفیس را به شما معرفی می‌کنیم.

1: تشک فنری هیبریدی اسلیپ پلاس A

در ساخت تشک اسلیپ پلاس A از فنر منفصل و مموری فوم هوشمند استفاده شده است. لایه‌های تشک از چهار لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در رو و زیر، پد مموری فوم و پد با دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 تشکیل شده است.

اسکلت این تشک شامل تراکم 370 عددی فنر در تشک‌های یک نفره، اسکلت فنر پاکتی با مفتول mm 2 و قطر دایره mm 60، فریم با مفتول فنری mm 4 دیواره و mm 60 اسفنج متراکم kg/m3 40 تقویت کننده دیواره می‌شود. این تشک برای افراد تا وزن 120 کیلوگرم مناسب است. از ویژگی‌های این تشک می‌توان به دو طرفه بودن تشک (یک طرف کمی‌نرم‌تر و طرف دیگر کمی‌سفت‌تر) اشاره کرد.

2: تشک فنری هیبریدی اسلیپ پلاس B

فنرها در این تشک به صورت منفصل یا پاکتی کنارهم قرار گرفته است. این تشک نیز ویژگی دو طرفه بودن را دارد. لایه‌های آن از چهار لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در رو، پد با دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 و دولایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در زیر تشکیل شده است. ساختار اسکلت این تشک با تشک اسلیپ پلاس A مشترک است. این تشک برای افراد تا وزن 110 کیلوگرم مناسب می‌باشد.

3: تشک فنری هیبریدی اسلیپ پلاس C

فنرهای تشک اسلیپ پلاس C نیز به صورت منفصل یا پاکتی است. این تشک نیز خاصیت دو طرفه بودن را دارد. لایه‌های آن از دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در رو، دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 و دو لایه‌ترموفلت متراکم در زیر تشکیل شده است. اسکلت این تشک با تشک‌های اسلیپ A و B مشترک است. این تشک برای وزن تا 90 کیلوگرم مناسب است.

4: تشک طبی فنری هیبریدی ارکیده B

تشک دو طرفه ارکیده B،‌ترکیبی از فنر متصل و اسفنج است. ساختار لایه‌های آن شامل دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 در طرف رو، چهار لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 و دو لایه ‌ترموفلت متراکم در طرف زیر، می‌شود. اسکلت این تشک از اسکلت فنری با مفتول mm 2.2 و قطر دایره mm 85، تراکم فنری 225 عدد در تشک یک نفره، فریم پایدارکننده دیوار با مفتول فنری mm 4، فنر M تقویت کننده دیواره و فوم تقویت کننده دیوار تشکیل شده است. این تشک برای وزن تا 120 کیلوگرم مناسب است.

5: تشک طبی فنری هیبریدی نیلوفر A

فنر متصل و اسفنج در ساخت تشک نیلوفر A استفاده شده است. این تشک نیز خاصیت دو طرفه بودن را در خود دارد. ساختار لایه‌های آن شامل دو لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در رو، یک لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 30 و ‌ترموفلت g 2400 متراکم جهت کاهش فشار فنرها در زیر، می‌شود. ساختار اسکلت این تشک با تشک ارکیده B یکسان است. برای افراد تا وزن 90 کیلوگرم، این تشک مناسب است.

6: تشک طبی فنری هیبریدی نیلوفر B

در ساخت تشک نیلوفر B نیز، فنر متصل و اسفنج به کار برده شده است. ساختار لایه‌های این تشک دوطرفه از لایه اسفنج با دانسیته kg/m3 80 در طرف رو،‌ ترموفلت g 1200 متراکم جهت کاهش فشار فنرها و ‌ترموفلت g 2400 متراکم در طرف زیر، تشکیل شده است.

7: تشک طبی فنری نیلوفر C

آرایش فنرها در تشک نیلوفر C به صورت متصل است. ساختار اسکلت این تشک مانند نیلوفر A و B می‌باشد. ‌ترموفلت g 2400 برای کاهش فشار فنرها، لایه‌های این تشک را تشکیل می‌دهد. این تشک برای افراد تا وزن 80 کیلوگرم مناسب است.

جمع بندی انواع تشک فنری

تشک‌های فنری جزء پرطرفدارترین نوع تشک می‌باشد. این تشک با قابلیت‌ها و مزایای متعددی که دارد، انتخاب بسیاری از افراد است. شما می‌توانید برای تهیه تشک فنری مناسب خود ابتدا به صورت رایگان با کارشناسان نفیس مشورت کرده و بهترین تشک فنری را برای داشتن خوابی راحت از برند نفیس انتخاب کنید.2 هفته مهلت تست رایگان، گارانتی بلند مدت و شرایط اقساطی ویژه تنها برخی از مزایای خرید مستقیم از کارخانه تشک نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من