به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
بهترین تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

فهرست مطالب

دیسک کمر، عارضه‌ای است که امروزه پیر و جوان نمی‌شناسد و هر فردی در هر سنی را درگیر می‌کند. یکی از راه‌های درمان دیسک کمر، جراحی است. مهمترین مراقبت‌ بعد از عمل دیسک کمر، تهیه تشک مناسب برای استراحت است. ما در این مقاله به اهمیت استفاده از تشک مناسب، ویژگی‌های بهترین تشک برای بعد از عمل دیسک کمر، بررسی انواع تشک‌ها و بهترین وضعیت خواب بعد از عمل دیسک کمر می‌پردازیم.

اهمیت استفاده از تشک مناسب بعد از جراحی دیسک کمر

مهمترین مسأله‌ای که بعد از عمل دیسک کمر به شدت باید به آن توجه داشت، عدم فشار به ناحیه کمر و ستون فقرات است. بیماران بعد از جراحی دیسک کمر، بیشتر وقت خود را روی تخت می‌گذارنند، پس استفاده از تشک مناسب برای بعد از عمل دیسک کمر بسیار مهم است.

استفاده از تشک‌های طبی یا معمولی برای بعد از عمل دیسک کمر

بهترین تشک طبی برای بعد از عمل دیسک کمر

بهترین تشک طبی برای بعد از عمل دیسک کمر

تشک‌های معمولی غالبا حمایت کافی از ستون فقرات را ندارند. از طرفی تشک‌های طبی، دقیقا برای حمایت و حفظ ستون فقرات به حالت طبیعی طراحی شده اند و این موضوع سبب فشار کمتر به دیسک کمر می‌شود که مهمترین پارامتر برای بعد از عمل جراحی دیسک کمر است.

ویژگی‌های بهترین تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

همانطور که گفته شد تشک مناسب برای بعد از جراحی دیسک کمر باید فشار را در ناحیه کمر به حداقل برساند پس تشک برای دارای ویژگی‌های زیر باشد.

1: نرمی و سفتی تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

نرمی یا سفتی تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

نرمی یا سفتی تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

در تشک خیلی نرم، بدن فرو می‌رود و باعث برهم زدن تراز ستون فقرات می‌شود و تشک خیلی سفت نیز باعث فشار به نقاط دیگر بدن می‌شود. تشک با سفتی متوسط بهترین گزینه برای کسانی است که جراحی دیسک کمر داشته اند.

2: مواد تشکیل دهنده بهترین تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

تشک باید از مواد ضد حساسیت ساخته شده باشد تا باعث حساسیت بعد از عمل نشود. تشک مناسب برای بعد از عمل دیسک کمر باید آنتی باکتریال نیز باشد، چون ساعات زیادی را بعد از جراحی روی تشک می‌گذرانید، آلودگی در تشک می‌تواند باعث عفونت جای جراحی شما می‌شود.

3: تهویه هوا در تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

تهویه هوای تشک ناسب بعد از عمل دیسک کمر

تهویه هوای تشک مناسب بعد از عمل دیسک کمر

گرم شدن تشک به دلیل استراحت زیاد بیماران بعد از جراحی می‌تواند بسیار آزار دهنده و تعریق در بدن سبب عفونت محل عمل می‌شود. قابلیت تهویه هوا باعث جلوگیری از‌ایجاد گرما می‌شود و راحتی را برای بیمار فراهم می‌کند.

4: ابعاد بهترین تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

ابعاد تشک مناسب بعد از عمل دیسک کمر

ابعاد تشک مناسب بعد از عمل دیسک کمر

ابعاد تشک باید به گونه‌ای باشد که بدن به طور کامل روی آن قرار گیرد تا سبب فشار به ستون فقرات نشود. از طرفی باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا شخص روی آن بتواند به راحتی غلت بزند. مثلا تشک یک نفره با ابعاد 90 در 200 سانتی‌متر برای افراد تا قد 170 سانتی‌متر مناسب است. برای تشک‌های دونفره با همین قد، ابعاد 140 در 200 سانتی‌متر کافی است.

تهیه تشک جدید برای بعد از عمل دیسک کمر

اگر تشک شما ویژگی‌های گفته شده را دارد و دچار افتادگی یا فرورفتگی نشده است نیاز به تهیه تشک جدید برای بعد از عمل دیسک کمر ندارید. اما اگر به طور مثال تشک شما نرم است، فشار روی ستون فقرات شما زیاد می‌شود که سبب درد زیاد و کند شدن روند بهبودی خواهد شد.

انواع تشک طبی خوب برای بعد از عمل دیسک کمر

تشک‌های طبی به چهار دسته فنری، اسفنجی، لاتکس و هیبریدی تقسیم می‌شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند که به طور کامل توضیح می‌دهیم.

تشک‌های طبی اسفنجی

تشک‌های طبی اسفنجی معمولا دارای سفتی بیشتری نسبت به سایز تشک‌ها می‌باشد که این موضوع سبب حمایت کافی از ستون فقرات می‌شود. ممکن است این تشک‌ها گرمای زیادی تولید می‌کند که می‌تواند باعث تعریق شود.

تشک‌های مدیکال نفیس دارای سفتی مناسب برای افرادی که جراحی دیسک کمر هست.

تشک‌های لاتکس برای بعد از جراحی دیسک کمر

در این تشک‌ها به جای فوم از لاتکس که به صورت طبیعی از شیره درخت کائوچو یا به صورت مصنوعی از فرآورده‌های نفتی تهیه شده است، تولید می‌شود. این تشک‌ها در صورت داشتن سفتی متوسط می‌تواند گزینه مناسبی برای بعد از عمل دیسک کمر باشد. البته قیمت تشک‌های لاتکس بسیار گران تر از تشک‌های دیگر است.

تشک‌های طبی فنری بعد از عمل دیسک کمر

تشک‌های طبی فنری نرمی بیشتری نسبت به تشک‌های طبی اسفنجی دارد و درصورت داشتن سفتی متوسط گزینه مناسبی برای بعد از جراحی دیسک کمر است. همچنین گردش هوا در تشک‌های طبی فنری به خوبی انجام می‌شود. قیمت آن‌ها نیز نسبت به سایر تشک‌ها پایین تر و مناسب تر است.

تشک‌های دوطرفه طبی فنری نفیس بخاطر استفاده از لایه ترموفلت دارای سفتی متوسط است و می‌تواند گزینه مناسبی برای بعد از جراحی دیسک کمر می‌باشد.

تشک‌های هیبریدی بعد از جراحی دیسک

تشک‌های هیبریدی ترکیبی از فنر منفصل و فوم یا لاتکس هستند که حالت ارتجاعی خوبی دارند. این تشک‌ها حمایت مناسبی از ستون فقرات را انجام می‌دهد که می‌تواند گزینه مناسبی برای بعد از عمل دیسک کمر باشد. عیب بزرگ این تشک‌ها، گران بودن آن است.

وضعیت خوابیدن روی تشک بعد از عمل دیسک کمر

بعد از جراحی دیسک کمر به شما توصیه می‌شود تا مدت زیادی استراحت مطلق داشته و از فعالیت بپرهیزید. پس وضعیت استراحت و خوابیدن روی تشک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در دوره بهبودی شما تاثیر بسیار دارد. معمولا توصیه می‌شود تا مدتی فقط به پهلو بخوابید در این شرایط توجه داشته باشید که بالش زیر سر شما بلند نباشد و سر هم تراز با بدن قرار گیرد. بعد از مدتی ممکن است به شما اجازه خوابیدن به روی کمر را نیز بدهند. از خوابیدن به شکم روی تشک، بعد از جراحی دیسک کمر به شدت پرهیز کنید زیرا فشار زیادی به ناحیه کمر وارد می‌شود.

استفاده پتو به جای تشک مناسب بعد از عمل دیسک

به خاطر داشته باشید که استفاده از پتو به جای تشک مناسب برای استراحت کسی که عمل دیسک کمر داشته است گزینه مناسبی نیست. برای اطمینان خاطر بیشتر از عدم بروز مشکل، بهتر است تشک مناسب برای بعد از جراحی دیسک کمر را تهیه و استفاده کنید.

نگران نباشید! شما می‌توانید تمامی تشک‌های برند نفیس را به صورت اقساطی تهیه نمایید.

جمع بندی بهترین تشک برای بعد از عمل دیسک کمر

در این مقاله با اهمیت استفاده از تشک مناسب برای بعد از عمل دیسک کمر آشنا شدید. ما در نفیس با ارائه 2 هفته مهلت تست (و در صورت عدم رضایت تعویض یا مرجوعی) خیال شما را از بابت انتخاب بهترین تشک مناسب بعد از عمل دیسک کمر راحت کرده ایم. ارسال رایگان و شرایط اقساطی ویژه نیز از دیگر مزایای خرید مستقیم از کارخانه نفیس میباشد.

 

 

منابع

wikipedia.org

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من