به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
9 مدل فوق العاده بهترین تشک طبی برای کمردرد + ارسال رایگان

فهرست مطالب

در این مقاله با عنوان “بهترین تشک طبی برای کمردرد” ، به بررسی بهترین تشک‌های طبی موجود در بازار می‌پردازیم که به طور خاص برای افراد مبتلا به کمردرد طراحی شده‌اند. از انتخاب تشک مناسب بر اساس علت کمردرد و حالت خوابیدن تا وزن و تمایلات شخصی، همه جزئیاتی که باید بدانید را بررسی می‌کنیم. اگر به دنبال یک تشک با کیفیت برای بهبود خواب و کاهش دردهای کمر هستید، این مقاله راهنمای کاملی برای شماست.

بهترین تشک طبی برای کمر درد بر اساس شرایط

در این قسمت میخواهیم تشک طبی برای کمر درد را بر اساس شرایطی مانند علت کمردرد، حالت خوابیدن، وزن، تمایلات شخصی و چند مورد دیگر بررسی کرده و تشک مناسب را پیشنهاد کنیم.

بهترین تشک طبی برای کمردرد بر اساس علت

انتخاب تشک طبی مناسب برای کمر درد بر اساس علت درد

علت کمر درد در انتخاب تشک طبی مناسب

اگر علت کمردرد شما عارضه‌هایی مانند دیسک کمر و تنگی کانال نخاع است، بهتر است تشک فول طبی اسفنجی نسبتا سفت استفاده کنید. اگر به بیماری اسکلویوز مبتلا هستید بهتر است تشک دارای سفتی متوسط باشد و اگر سیاتیک دارید، تشک بهتر است دارای مموری فوم باشد.

تشک‌های مدیکال نفیس با سفتی مناسب برای دیسک کمر و تنگی کانال نخاع تولید شده است. همچنین برای اسکلویوز و سیاتیک نیز، تشک اسلیپ پلاس A نفیس با سفتی متوسط و مموری فوم هوشمند مناسب است.

بهترین تشک طبی برای کمردرد: حالت خوابیدن

بهترین تشک طبی بر اساس حالت خوابیدن برای کمر درد

انتخاب تشک طبی برای کمر درد بر اساس حالت خوابیدن

در ادامه حالت‌های خواب که شامل به پشت، به پهلو و به شکم خوابیدن است را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

به پشت خوابیدن روی تشک طبی

در این حالت، ستون فقرات در راستای طبیعی خود قرار می‌گیرد. تشک مناسب برای افرادی که به پشت میخوابند، باید به گونه‌ای باشد که گودی کمر را به خوبی پر کند و از افتادگی شانه‌ها جلوگیری نماید. بهتر است این تشک‌ها کمی سفت باشند.

تشک‌های مدیکال B و C، اسلیپ پلاس B و C و نیلوفر C نفیس دارای سفتی مناسبی برای این افراد هستند.

خوابیدن به پهلو

در پهلو خوابیدن، فشار به طور یکنواخت بر روی بدن توزیع می‌شود. تشک مناسب برای این حالت باید کمی نرم‌تر از تشک‌هایی باشد که برای به پشت خوابیدن استفاده می‌شود.

تشک‌های اسلیپ پلاس A، ارکیده B و نیلوفر A و B نفیس می‌تواند برای این افراد مناسب باشد.

به شکم خوابیدن روی تشک طبی برای کمردرد

این را در نظر داشته باشید که بدترین حالت خوابیدن، خوابیدن به شکم است زیرا در این حالت بیشترین فشار به ستون فقرات وارد می‌شود. با این حال اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید باید از تشک سفت استفاده کنید تا تراز ستون فقرات تقریبا حفظ شود.

تشک‌های مدیکال B و C نفیس برای افرادی که به شکم می‌خوابند، دارای سفتی مناسبی است.

بهترین تشک طبی برای کمردرد بر اساس وزن

انتخاب تشک طبی مناسب برای کمر درد بر اساس وزن شخص

بهترین تشک طبی مناسب برای کمر درد بر اساس وزن شخص

وزن افراد، فاکتور مهمی ‌در انتخاب سفتی تشک است. افراد سنگین‌تر به تشک‌های سفت‌تر نیاز دارند تا از فرو رفتن بیش از حد بدن در تشک و ایجاد فشار بر ستون فقرات جلوگیری شود. معمولا تشک‌های طبی فنری منفصل تحمل وزنی بیشتری نسبت سایر تشک‌های طبی دارند.

تشک‌های طبی فنری منفصل نفیس شامل اسلیپ پلاس C (تحمل وزن تا 90 کیلوگرم)، اسلیپ پلاس B (تحمل وزن تا 110 کیلوگرم) و اسلیپ پلاس A (تحمل وزن تا 120 کیلوگرم) می‌شود. همچنین تشک‌های طبی اسفنجی مدیکال B نفیس (تحمل وزن تا 110 کیلوگرم) و طبی فنری متصل ارکیده B نفیس (تحمل وزن تا 120 کیلوگرم) نیز برای افراد سنگین وزن مناسب هستند.

تشک طبی مناسب بانوان باردار

در دوران بارداری، به دلیل افزایش وزن و تغییر در مرکز ثقل بدن، کمردرد شایع است. خانم‌های باردار باید از تشک‌هایی استفاده کنند که به طور کامل از قوس کمر و شکم آنها پشتیبانی کنند. تشک با سفتی متوسط برای خانم‌های باردار مناسب است.

تشک‌های نفیس مدل‌های اسلیپ پلاس A و B و نیلوفر B و C با سفتی متوسط برای بانوان باردار مناسب است.

تمایلات شخصی در انتخاب تشک طبی برای کمردرد

اگر مشکلات جدی کمردرد مانند دیسک کمر ندارید، می‌توانید با توجه به تمایلات شخصی خود، سفتی و نرمی مناسب را انتخاب کنید.

نفیس انواع تشک‌های طبی را با درجات سفتی متنوع تولید می‌کند که در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوع تشک طبی

نام مدل تشک طبیدرجه سفتی رودرجه سفتی  زیر

طبی اسفنجی

1: مدیکال B

78
2: مدیکال C7

8

طبی فنری متصل

3: ارکیده B

57
4: ارکیده C6

8

5: نیلوفر A

46
6: نیلوفر B4

6

طبی فنری منفصل

7: اسلیپ پلاس A

57
8: اسلیپ پلاس B6

7

9: اسلیپ پلاس C6

7

 

یک نفره یا دو نفره بودن تشک طبی برای کمردرد

اگر قصد خرید تشک طبی دو نفره را دارید، در نظر داشته باشید که تشک‌های طبی فنری متصل به دلیل انتقال حرکت می‌تواند نامناسب باشد. انتقال حرکت یعنی در صورت غلت زدن یا حرکت یک نفر، لرزشی در تشک ایجاد شده و نفر دیگر این لرزش و حرکت را حس می‌کند. پس بهتر است تشک‌های طبی فنری منفصل را تهیه کنید تا این موضوع را پوشش داده باشد.

تشک‌های طبی فنری منفصل اسلیپ پلاس A و B و C نفیس برای تشک‌های دو نفره بسیار مناسب هستند.

میزان بودجه در انتخاب تشک طبی برای کمردرد

تشک‌های طبی فنری متصل معمولا قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر تشک‌های طبی دارند. بعد از تشک‌های طبی فنری متصل، تشک‌های طبی اسفنجی و سپس طبی فنری منفصل قیمت بالاتری دارد.

علاوه بر انواع تشک‌های طبی، نفیس تاپر پد طبی هوشمند را نیز تولید می‌کند که با وجود ویژگی طبی بودن، قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر تشک‌های طبی دارد. همچنین نفیس انواع تشک‌های طبی خود را به صورت اقساطی (بدون افزایش قیمت نسبت به نقدی) نیز به مشتریانش عرضه می‌کند.

سفارشی سازی تشک‌ها برای کمر درد

اگر تشک مناسب خود را در میان تشک‌های موجود نفیس پیدا نکردید، می‌توانید تشک با هر متریال، ابعاد و میزان سفتی دلخواه را سفارش داده و با ارسال رایگان در سراسر کشور تحویل بگیرید.

جمع بندی بهترین تشک طبی برای کمر درد

در این مقاله تشک طبی مناسب کمردرد با هر شرایطی را به شما معرفی کردیم. نفیس انواع تشک طبی را با ویژگی‌های مختلف تولید کرده تا نیاز همه افراد را پوشش دهد. 2 هفته مهلت تست رایگان (مرجوعی / تعویض)، شرایط اقساطی ویژه و ضمانت های بلندمدت از جمله برخی از ویژگی های خرید مستقیم از کارخانه نفیس است.

 

منابع

www.webmd.com

 

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من