به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک ارتوپدیک چیست؟

فهرست مطالب

تشک ارتوپدیک چیست؟

تشک‌های ارتوپدیک (Orthopedic mattress) یا تشک‌های طبی ارتوپدی برای حفظ ستون فقرات افراد، مقابله با دردهای ناشی از عارضه‌های کمردرد و حمایت از ساختار عضلانی و اسکلتی بدن طراحی شده‌اند. این تشک‌ها از مواد باکیفیتی مانند فنرهای بونل، لاتکس، اسفنج با تراکم بالا و مموری فوم ساخته شده اند. تشک‌های طبی بین سالمندان و افرادی که جراحی کمر یا گردن داشته‌اند بسیار محبوب هستند.

انواع تشک‌های ارتوپدیک

تشک‌های طبی یا ارتوپدیک در چهار دسته مموری فوم، فنری، لاتکس و هیبریدی تقسیم بندی می‌شوند که توضیح کوتاهی در مورد هر کدام از آن‌ها می‌دهیم.

تشک‌های طبی ارتوپدی  اسفنجی یا مموری  فوم

تشک‌های ارتوپدیک مموری فوم معمولا سفت‌تر از تشک‌های اسفنجی دیگر است که باعث توزیع وزن بهتر روی تشک می‌شوند.

تشک‌های ارتوپدیک فنری

این تشک‌ها به دو نوع طبی فنری متصل و طبی فنری منفصل تقسیم می‌شوند. فنرها در تشک‌های فنر متصل، بهم پیوسته هستند و در طول تشک امتداد دارند. فنرهای تشک‌های منفصل، در پاکت‌های جدا از هم قرار دارد و عمکردشان به صورت جدا از هم می‌باشد. تشک‌های ارتوپدیک فنری حمایت بیشتری از ستون فقرات می‌کنند و قیمت مناسب‌تری نیز نسبت به سایر تشک‌های ارتوپدیک دارند.

تشک‌های ارتوپدیک لاتکس

تشک طبی ارتوپدی لاتکس

تشک طبی ارتوپدیک لاتکس

تشک‌های لاتکس از مواد طبیعی ساخته شده‌اند و خاصیت ارتجاعی بالایی دارند. این تشک‌ها تهویه مناسبی دارند و برای افراد دارای آلرژی مناسب هستند. قیمت تشک‌های ارتوپدیک لاتکس از سایر تشک‌ها بسیار گران‌تر است.

تشک‌های ارتوپدیک هیبریدی

تشک‌های طبی هیبریدی از فوم و فنر ساخته شده‌اند که باعث می‌شود به طور همزمان مزایای تشک‌های ارتوپدیک مموری فوم و فنری را داشته باشد. این تشک‌ها دارای نرمی و سفتی مناسب‌تری هستند.

تشک دوطرفه (یک طرف کمی‌نرم‌تر و طرف دیگر کمی‌سفت‌تر) اسلیپ پلاس A با استفاده از فوم و فنر، تمام ویژگی‌های یک تشک ارتوپدیک مناسب را دارد.

مزایای تشک‌ ارتوپدیک

از مزایای تشک‌های طبی یا ارتوپدیک می‌توان به حمایت کامل از ستون فقرات، کاهش درد، سفتی مناسب تشک، مواد با کیفیت و کاهش اختلالات در خواب اشاره کرد.

حمایت از ستون فقرات در تشک طبی ارتوپدی

تشک‌های ارتوپدیک بهترین حمایت از ستون فقرات را دارند. این تشک‌ها با حفظ تراز ستون فقرات فشار را در کمر و گردن کاهش می‌دهند که مهمترین ویژگی تشک‌های ارتوپدیک است.

کاهش درد در تشک‌های ارتوپدیک

این تشک‌ها با کاهش فشار در نقاط مختلف بدن، سبب کاهش درد فرد می‌شود و همین موضوع علت خوابی بهتر و با کیفیت‌تر است.

سفتی مناسب تشک‌های طبی

سفتی مناسب در تشک‌های ارتوپدیک از فرو رفتن در تشک جلوگیری می‌کند. همین موضوع باعث توزیع مناسب وزن روی تشک نیز می‌شود.

مواد با کیفیت در تشک

تشک‌های ارتوپدیک معمولا از مواد مرغوب و با کیفیتی تولید می‌شود که سبب دوام بیشتر و عمر طولانی‌تر تشک می‌شود.

کاهش اختلالات خواب در تشک‌های ارتوپدیک

افرادی که دارای اختلالاتی مانند آپنه در خواب (توقف تنفس)، خروپف یا گرفتگی عضلات هستند، تشک‌های ارتوپدیک می‌توانند در رفع این اختلالات کمک بسیار کنند.

معایب تشک‌ ارتوپدیک

یکی از معایب تشک‌های ارتوپدیک یا طبی، تشخیص دشوار اصل بودن تشک است. از معایب دیگر آن نیز می‌توان به قیمت بالای این تشک‌ها اشاره کرد.

هزینه برای تهیه تشک ارتوپدیک، هزینه برای سلامتی شما است. اما نگران نباشید! برند نفیس با ارائه بهترین کیفیت، شرایط اقساطی را برای تمامی تشک‌های خود برای شما مشتریان عزیز، فراهم کرده است.

تشک ارتوپدیک برای چه کسانی مفید است؟

تشک ارتوپدیک

تشک ارتوپدیک

تشک‌های طبی یا ارتوپدیک برای افرادی مثل کسانی که عارضه‌های کمری دارند، کودکان و نوجوانان، سالمندان، ورزشکان و بانوان باردار بسیار مفید هستند که هرکدام از آن‌ها مختصر توضیح می‌دهیم.

تشک ارتوپدیک و بیماری‌های کمر

تشک‌های طبی برای افرادی که گرفتار بیماری‌هایی مانند کمردرد، دیسک کمر، دیسک گردن، سیاتیک و اسکولیوز هستند، بسیار مناسب است و باعث کاهش دردشان می‌شود.

تشک ارتوپدیک برای کودکان و نوجوانان

تشک‌های ارتوپدیک برای کودکان و نوجوانان به دلیل دوران رشدشان گزینه بسیار مناسبی هستند. همچنین این تشک‌ها در جلوگیری از بروز مشکلات ستون فقرات در سن رشد نقش بسزایی دارند.

تشک ارتوپدیک و سالمندان

سالمندان به دلیل داشتن مشکلات شایع ستون فقرات ناشی از کهولت سن، درد بسیاری را تحمل می‌کنند. تشک‌های ارتوپدیک با حفظ تراز ستون فقرات باعث کاهش درد در سالمندان عزیز می‌شود.

ورزشکاران و تشک‌های ارتوپدیک

تشک‌های ارتوپدیک به دلیل افزایش گردش خون، در ریکاوری و رفع خستگی عضلات بعد از ورزش نفش بسزایی دارد.

تشک‌های ارتوپدیک برای زنان باردار

تشک ارتوپدیک برای بانوان باردار

تشک ارتوپدیک برای بانوان باردار

بانوان باردار به دلیل تغییرات فیزیکی ناشی از بارداری، فشار بیشتری روی ستون فقرات خود دارند. تشک‌های ارتوپدیک با حمایت کامل از ستون فقرات سبب کاهش درد کمر در دوران بارداری می‌شود.

تشک‌های ارتوپدیک برند نفیس

تشک‌های طبی در برند نفیس با تنوع بالا و ضمانت کیفیت تولید می‌شوند. دوطرفه بودن تشک (یک طرف کمی نرم تر از طرف دیگر) از قابلیت‌های ویژه مشترک بین تمام تشک‌های ارتوپدیک نفیس می‌باشد. در لایه رویه تمام تشک‌های ارتوپدیک نفیس از پارچه گردبافت آنتی باکتریال، پلی استر ضد حساسیت و ترموباند عرق گیر استفاده شده است.

تشک ارتوپدیک مدیکال B

این تشک از دسته تشک‌های طبی اسفنجی می‌باشد. اسکلت آن با اسفنج فشرده با دانسیته 80 kg/m3 ساخته شده است. این تشک دارای ضمانتنامه 6 ساله می‌باشد. این تشک برای افراد تا وزن 110 کیلوگرم مناسب است.

تشک  ارتوپدیک مدیکال C

تشک مدیکال C نیز جز تشک‌های طبی اسفنجی برند نفیس است که اسکلت آن با ترموفلت و فوم پلی اتیلن متراکم ساخته شده است. تشک مدیکال C برای افراد تا وزن 80 کیلوگرم ساخته شده است و دارای گارانتی 4 ساله است.

تشک ارتوپدیک ارکیده B

ارکیده B از ترکیب اسفنج و فنر متصل ساخته شده که سبب شده مزایای تشک‌های طبی اسفنجی و طبی فنری را همزمان باهم داشته باشد. در ساختار اسکلت آن، فریم پایدارکننده دیواره با مفتول فنری 4mm، فنر تقویت کننده، فوم تقویت کننده و تراکم فنر 225 عدد فنر در تشک یک نفره به کار رفته است. این تشک تحمل وزن تا 120 کیلوگرم را دارد.

تشک طبی ارتوپدی نیلوفر A

تشک نیلوفر A نیز از اسفنج و فنر متصل ساخته شده است و ساختار اسکلت آن با ارکیده B یکسان است. تفاوت این تشک با تشک ارکیده B در نرمتر بودن این تشک است. این تشک برای افراد تا وزن 90 کیلوگرم مناسب است.

جمع بندی تشک های طبی ارتوپدی

تشک‌های ارتوپدیک به صورت تخصصی برای کاهش درد در نواحی کمر و گردن طراحی شده است و کاهش درد موجب افزایش کیفیت خواب و شادابی می‌شود. 2هفته مهلت تست (شامل تعویض یا مرجوعی)، شرایط اقساطی ویژه و ارسال رایگان به نقاط مختلف ایران، تنها برخی از مزایای خرید مستقیم تشک طبی از کارخانه تشک نفیس است.

 

منابع

 

youtube.com

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من