به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
3 مدل برتر تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر 1403 + ارسال رایگان

فهرست مطالب

داشتن خوابی آرام و راحت برای افرادی که از دیسک کمر رنج می‌برند، بسیار حیاتی است. در این مقاله، سه مدل از پرفروش‌ترین “تشک‌ خوشخواب مخصوص دیسک کمر” در سال 1403 را معرفی کرده‌ایم و به بررسی شش نکته کلیدی برای انتخاب بهترین تشک پرداخته‌ایم. اگر به دنبال راه‌حلی برای کاهش درد کمر و بهبود کیفیت خواب خود هستید، این مطلب را از دست ندهید. با ما همراه باشید تا بهترین تشک‌ها برای داشتن خوابی راحت و بدون درد را بشناسید.

بهترین تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

ستون فقرات ما از 33 مهره تشکیل شده است که بین هر دو مهره، دیسک‌های بین مهره‌ای قرار دارند. این دیسک‌ها مانند بالشتک عمل می‌کنند و از ساییدگی و اصطکاک مهره‌ها جلوگیری می‌کنند. اما با گذشت زمان، این دیسک‌ها به دلیل فرسایش، پارگی یا بیرون زدگی، می‌توانند منجر به درد، التهاب و بی‌حسی در ناحیه کمر و پاها شوند که به این عارضه، دیسک کمر گفته می‌شود. انتخاب تشک نامناسب، می‌تواند فشار زیادی به ستون فقرات و دیسک‌های بین مهره‌ای وارد کند و علائم دیسک کمر را تشدید کند. به همین دلیل، استفاده از تشک طبی مناسب دیسک کمر، می‌تواند به تسکین درد و بهبود وضعیت خواب افراد مبتلا به دیسک کمر کمک کند.

انواع تشک های طبی نرم یا سفت برای دیسک کمر

بهترین تشک برای دیسک کمر، تشکی است که وزن را به طور یکسان در نقاط مختلف تشک پخش کند تا فشار وارده به کمر کمتر شود. افراد در انتخاب تشک طبی برای دیسک کمر از لحاظ نرمی‌ یا سفتی به سه دسته تقسیم می‌شوند. افرادی که تشک سفت (به سفتی زمین) انتخاب می‌کنند، افرادی که تشکی بسیار نرم استفاده می‌کنند و افرادی که تشکی با نرمی ‌و سفتی متوسط را انتخاب می‌کنند که بهترین نوع را شامل می‌شود. ما در برند نفیس هر نوع از سفتی یا نرمی ‌را برای شما تولید کرده‌ایم.

انواع تشک‌های طبی مخصوص دیسک کمر

تشک‌های طبی مناسب برای دیسک کمر در سه دسته طبی اسفنجی، طبی فنری و هیبریدی تقسیم بندی می‌شوند.

1: تشک‌های طبی اسفنجی برای دیسک کمر

تشک‌های طبی اسفنجی یا مموری فوم معمولا از دسته تشک‌های سفت هستند و به طوری طراحی شده‌اند که گرمای بدن را به خود جذب کرده و فرم بدن را به خود می‌گیرد. این امر موجب می‌شود فشار کمتری به ناحیه کمر و باسن وارد شود.

تشک‌های طبی اسفنجی مدیکال نفیس در کنار داشتن لایه های سفت، اسفنج های نرم هم دارد تا سفتی متوسطی به این تشک‌ها بدهد.

2: تشک‌های طبی فنری برای دیسک کمر

این تشک‌ها نسبت به طبی اسفنجی نرم‌تر هستند که با استفاده از فنر برای پشتیبانی از ستون فقرات طراحی شده‌اند. تشک‌های طبی فنری برای دیسک کمر، شامل دو گروه فنر منفصل و فنر متصل می‌شوند.

تشک های طبی فنری متصل مخصوص دیسک کمر

فنر‌های این تشک‌ها مانند ساحل شنی یکنواخت از بالا تا پایین تشک امتداد دارند. حرکت فنر‌ها در تشک‌های فنر متصل بر روی یکدیگر تاثیر می‌گذارند.

تشک های طبی فنری منفصل برای دیسک کمر

تشک‌های فنر منفصل (پاکتی) نوع جدیدی از تشک‌های فنری هستند به طوری که فنرهای آن در پاکت‌های جداگانه قرار دارد و حرکت فنرها روی هم تاثیری ندارد. این امر در تشک‌های دونفره سبب می‌شود ارتعاش و لرزش در غلت زدن به نفر دیگر منتقل نشود.

3: تشک‌های هیبریدی برای دیسک کمر

ترکیبی از تشک‌های طبی اسفنجی و فنری هستند. این تشک‌ها نه آنقدر سفت است که باعث خشکی بدن شود و نه آنقدر نرم که به نقاط تکیه گاه بدن فشار بیاورند. در ساختار آن از فنر‌های منفصل که با فوم مموری احاطه شده، استفاده کرده‌اند. این مسئله سبب شده که مزایای هر دو تشک فنری و طبی اسفنجی را همزمان باهم داشته و در بین افراد محبوب باشند.

برای خرید انواع تشک‌های طبی مخصوص دیسک کمر به قسمت فروشگاهی ما سر بزنید.

مزایای استفاده از خوشخواب مناسب برای دیسک کمر

از مزایای استفاده از تشک‌های طبی می‌توان به کاهش درد، بهبود کیفیت خواب، پشتیبانی از ستون فقرات (نگه داشتن ستون فقرات در حالت طبیعی خود)، افزایش گردش خون و کاهش اسپاسم عضلانی (گرفتگی عضلات کمر) اشاره کرد.

نکات مهم در انتخاب تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

نکات مهم در انتخاب تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

مهمترین نکات انتخاب تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

در هنگام خرید خوشخواب مخصوص دیسک کمر حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.

1- قد و وزن

2- مواد ساخته شده

3- نرمی‌ و سفتی تشک

4- عادات خواب

5- امتحان کردن تشک

6- مشورت با پزشک ارتوپد

قیمت تشک طبی مناسب دیسک کمر

شما در برند نفیس می توانید انواع تشک های مخصوص دیسک کمر را با مشاوره رایگان انتخاب و با بهترین قیمت، تشک مناسب خود را همراه با ضمانتنامه معتبر تهیه نمایید.

ما در برند نفیس با بکار گیری مواد اولیه مرغوب اقدام به تولید انواع تشک طبی کرده‌ایم. شما می‌توانید با کمترین قیمت، بهترین تشک طبی مناسب خودتان را از ما تهیه کنید.

جمع بندی درباره تشک خوشخواب مخصوص دیسک کمر

انتخاب تشک مناسب برای دیسک کمر می‌تواند تفاوت زیادی در میزان درد و کیفیت خواب شما ‌ایجاد کند. با دنبال کردن نکات ارائه شده در این مقاله و مشورت با پزشک ارتوپد یا فیزیوتراپیست خود می‌توانید تشک مناسب خودتان را با بهترین قیمت از برند نفیس سفارش دهید. 2هفته مهلت تست رایگان (تعویض یا مرجوعی) و شرایط اقساطی ویژه نیز از جمله شرایط ما است تا خیال شما بابت خرید تشک طبی مناسب راحت باشد.

 

منابع

wikipedia

researchgate

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من