به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک سفت بهتره یا فنری؟

فهرست مطالب

تشک سفت بهتره یا فنری

یکی از سوالاتی که ممکن است در انتخاب تشک برای برخی وجود داشته باشد، این است که “تشک سفت بهتره یا فنری؟”. در ابتدا باید بگوییم این سوال اشتباه است چون تشک‌های فنری نیز می‌تواند سفت باشد پس در اینجا منظور از تشک سفت را، تشک طبی اسفنجی در نظر می‌گیریم و تشک مناسب هر شخص را با توجه به شرایطی مانند عارضه‌های کمر، بانوان باردار و وزن بالا بررسی می‌کنیم.

 

تعیین تشک سفت یا فنری بر اساس نیاز

تشک سفت بهتره یا فنری؟

تشک سفت بهتره یا فنری؟

برای انتخاب بین تشک سفت یا فنری، شرایط و نیازهای شما را کنارهم می‌آوریم و در هرکدام جداگانه تشک مناسب را معرفی می‌کنیم.

معین کردن تشک سفت یا فنری برای افراد عادی

اگر دچار عارضه‌های کمری، کهولت سن یا وزن بالا نیستید، می‌توانید از تشک‌های فنری که تشک‌های نرم‌تری نسبت به تشک‌های طبی اسفنجی هستند، استفاده کنید. تشک‌های فنری راحتی بیشتری را نسبت به تشک‌های طبی اسفنجی فراهم می‌کنند.

تشک سفت یا فنری برای افراد با عارضه‌های کمر

تشک سفت بهتره یا فنری؟ بر اساس عارضه های کمری

تشک سفت بهتره یا فنری؟

در این قسمت برای افراد مبتلا به دیسک کمر، اسکلویوز و سیاتیک، با بررسی شرایط و نیازشان، تشک مناسب آن‌ها را پیشنهاد می‌دهیم.

تشک سفت برای اشخاص مبتلا به دیسک کمر

افراد مبتلا به دیسک کمر، به تشکی نیاز دارند که علاوه بر حفظ قوس طبیعی ستون فقرات، نقاط فشار را نیز به طور مساوی توزیع کند. تشک‌های طبی اسفنجی سفت با توزیع وزن مناسب، فشار وارده به ستون فقرات را کاهش می‌دهد.

افراد مبتلا به اسکولیوز و تشک سفت یا فنری

اسکولیوز، انحراف جانبی ستون فقرات است که می‌تواند خوابیدن را برای افراد مبتلا به این عارضه دشوار کند. تشک مناسب این افراد باید سفتی متوسط داشته باشد. پس تشک‌های طبی اسفنجی با سفتی متوسط یا تشک‌های فنری منفصل برای این افراد مناسب‌تر است.

تشک سفت برای کسانی که سیاتیک دارند

سیاتیک، نوعی درد عصبی است که از ناحیه کمر به سمت پاها کشیده می‌شود. تشک‌های طبی اسفنجی سفت با ایجاد سطحی صاف و پایدار، می‌توانند فشار وارده بر عصب سیاتیک را کاهش داده و از بروز درد و ناراحتی بکاهند.

تشک سفت یا فنری برای افراد سنگین وزن (بالای 90 کیلوگرم)

افراد سنگین وزن به دلیل فشار بیشتری که به تشک وارد می‌کنند، نیازمند تشک‌هایی با استحکام و پشتیبانی بیشتر هستند. تشک‌های سفت با فراهم کردن سطحی صاف و محکم، وزن بدن را به طور یکنواخت توزیع می‌کنند و از فرو رفتن بیش از حد فرد در تشک جلوگیری می‌کنند. این امر به حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات و کاهش فشار بر مفاصل کمک می‌کند.

بانوان باردار و تشک سفت

همانند افراد سنگین وزن، تشک طبی اسفنجی سفت می‌تواند گزینه مناسبی برای بانوان باردار نیز باشد. این نوع تشک‌ها با فراهم کردن سطحی صاف و محکم، از کمر درد و مشکلات ستون فقرات که در دوران بارداری شایع هستند، جلوگیری می‌کنند. همچنین بهبود گردش خون روی این تشک‌ها باعث کاهش تورم پاها و مچ‌ها می‌شود.

معرفی تشک سفت و فنری نفیس

تشک سفت بهتره یا فنری؟ برند نفیس

تشک سفت بهتره یا فنری؟

نفیس انواع تشک‌های طبی خود را با درجات سفتی مختلف تولید می‌کند. تشک‌های نفیس علاوه بر خاصیت دو طرفه بودن (یک طرف نرم‌تر و طرف دیگر سفت‌تر)، ویژگی‌های مشترک دیگری مانند پارچه آنتی باکتریال، پلی استر ضد حساسیت و ترموباند عرق گیر نیز دارند.

نوع تشک طبی

نام مدل تشک طبیدرجه سفتی رو

درجه سفتی  زیر

طبی اسفنجی

مدیکال B7

8

مدیکال C

7

8

طبی فنری متصل

ارکیده B

5

7

ارکیده C

6

8

نیلوفر A

4

6

نیلوفر B

4

6

طبی فنری منفصل

اسلیپ پلاس A

5

7

اسلیپ پلاس B

6

7

اسلیپ پلاس C

6

7

 

جمع بندی تشک سفت بهتره یا فنری

با خواندن این مقاله می‌فهمیم که سوال “تشک سفت بهتره یا فنری؟” اشتباه بوده و تشک مناسب هر شخص با در نظر گرفتن شرایط و نیازها باید انتخاب شود. ارسال رایگان تشک به سراسر ایران، 2 هفته مهلت تست (و مرجوعی آن در صورت عدم رضایت)، و شرایط اقساطی ویژه تنها برخی از مزایای خرید مستقیم از کارخانه تشک و کالای خواب نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من