به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک طبی سفت برای دیسک کمر

فهرست مطالب

اگر از درد دیسک کمر رنج می‌برید، انتخاب “تشک طبی سفت” مناسب می‌تواند بهبود چشمگیری در کیفیت خواب و راحتی شما ایجاد کند. در این مقاله از سایت تشک نفیس، ۹ مدل فوق‌العاده تشک طبی سفت برای دیسک کمر را معرفی می‌کنیم که با ارسال رایگان، شرایط اقساطی ویژه و امکان سفارشی‌سازی با انواع درجات سفتی عرضه می‌شوند. با این راهنمای جامع، می‌توانید بهترین تشک را برای نیازهای خود پیدا کنید و خواب راحت‌تری را تجربه کنید.

بهترین تشک طبی سفت برای دیسک کمر

دیسک کمر، مشکلی شایع که با بیرون زدگی هسته نرم دیسک بین مهره‌ای و فشار بر اعصاب نخاعی همراه است. این عارضه می‌تواند درد، بی‌حسی و ضعف شدیدی در ناحیه کمر، پاها و گاه مثانه ایجاد کند. عوامل متعددی از جمله افزایش سن، آسیب دیدگی، فشار و چاقی در بروز آن نقش دارند.تشک طبی سفت برای دیسک کمر یکی از عوامل بهبود است.

معیار تشک طبی سفت برای دیسک کمر

معیار سفتی تشک طبی سفت برای دیسک کمر

تشک طبی سفت برای دیسک کمر

در ابتدا باید در نظر داشت که نرمی و سفتی تشک از دید هر شخصی متفاوت است. تشکی که از دید فردی نرم است از دید فرد دیگر می‌تواند سفت باشد. تولید کنندگان تشک، نرمی و سفتی تشک را با پارامتر درجه سفتی معین می‌کنند و شما با توجه به عدد این درجه می‌توانید میزان سفتی و نرمی تشک را تا حدودی متوجه شوید. بازه‌های درجات سفتی و نرمی تشک برای دیسک کمر در زیر آمده است.

درجه سفتیمیزان نرمی یا سفتی تشک
1 تا 2خیلی نرم
3 تا 4نرم
5 تا 7نرمی و سفتی متوسط
8 تا 9سفت
10خیلی سفت

مزایای تشک طبی سفت برای دیسک کمر

مزایای تشک طبی سفت برای دیسک کمر

تشک‌های طبی معمولا سفت‌تر از تشک‌های معمولی هستند. این موضوع باعث ایجاد مزایایی مانند حفظ تراز ستون فقرات، کاهش فشار روی ستون فقرات و قابلیت استفاده برای افراد سنگین وزن می‌شود.

حفظ تراز ستون فقرات

ستون فقرات انسان دارای انحنای طبیعی در ناحیه گردن، قفسه سینه و کمر است. تشک طبی سفت با فراهم کردن سطحی صاف و سفت، از افتادگی ستون فقرات در طول خواب جلوگیری کرده و به حفظ این قوس‌های طبیعی کمک می‌کند.

کاهش فشار روی ستون فقرات در تشک طبی سفت

هنگامی ‌که روی تشک نرم می‌خوابید، ستون فقرات شما به سمت پایین فرو می‌رود و این امر باعث فشار بر مفاصل و دیسک‌های کمر می‌شود. تشک طبی سفت با توزیع یکنواخت وزن بدن، فشار را از روی نقاط حساس کم می‌کند و باعث کاهش درد و التهاب می‌شود.

تشک طبی سفت برای دیسک کمر افراد سنگین

تشک طبی سفت برای دیسک کمر افراد سنگین وزن

تشک طبی سفت برای دیسک کمر افراد سنگین وزن

سفتی بیشتر در تشک طبی برای دیسک کمر، باعث می‌شود تا این تشک‌ها برای افراد سنگین وزن (بالای 90 کیلوگرم) مناسب‌تر باشد.

معایب تشک طبی سفت برای دیسک کمر

در کنار مزایایی که تشک‌های طبی سفت برای دیسک کمر فراهم می‌کنند، معایبی چون راحتی کم، عدم تهویه مناسب و قیمت بالا نیز دارند.

راحتی کم تشک طبی سفت برای دیسک کمر

به علت انعطاف پذیری بسیار کم تشک‌های طبی سفت، حس راحتی کمی ‌موقع استراحت روی تشک احساس می‌شود.

عدم تهویه مناسب در تشک طبی سفت برای دیسک کمر

عدم تهویه مناسب بیشتر در تشک‌های طبی اسفنجی سفت برای دیسک کمر دیده می‌شود. این موضوع باعث ایجاد گرما و تعریق شده که بسیار آزار دهنده است.

قیمت بالا در تشک‌های طبی سفت برای دیسک کمر

تشک‌های طبی سفت معمولا قیمت گران‌تری نسبت به تشک‌های معمولی دارد. علت این مسئله استفاده از مواد با کیفیت و با تراکم بالا در این تشک‌ها است.

در برند نفیس نگران قیمت نباشید!! نفیس انواع تشک‌های طبی سفت برای دیسک کمر را به صورت اقساطی (بدون افزایش قیمت نسبت به فروش نقدی) عرضه می‌کند.

انواع تشک طبی سفت برای دیسک کمر

انواع تشک طبی سفت برای دیسک کمر

انواع تشک طبی سفت برای دیسک کمر

تشک‌های طبی سفت برای دیسک کمر را می‌توان در دو دسته طبی اسفنجی و طبی فنری تقسیم بندی کرد که درباره هر کدام جداگانه صحبت می‌کنیم.

تشک طبی اسفنجی سفت

این نوع تشک‌ها از فوم‌های مختلفی مانند فوم پلی اورتان، فوم مموری و لاتکس با تراکم بالا ساخته می‌شوند. فوم‌های با دانسیته بالا، استحکام و قدرت تحمل وزن بیشتری دارند. سفتی تشک طبی اسفنجی از سفتی انواع دیگر تشک‌های طبی بیشتر است.

تشک طبی فنری سفت برای دیسک کمر

این نوع تشک‌ها از فنرهای فلزی محکم برای ایجاد استحکام و پشتیبانی از ستون فقرات استفاده می‌کنند. فنرهای بونل به هم متصل هستند و در کل تشک توزیع می‌شوند، در حالی که فنرهای پاکتی به صورت جداگانه در جیب‌های پارچه‌ای قرار گرفته و به یکدیگر متصل نیستند. سفتی فنر پاکتی‌ها از فنر متصل‌ها بیشتر است.

معرفی چند تشک طبی سفت برای دیسک کمر

نفیس با تولید انواع تشک‌های طبی برای دیسک کمر با درجات سفتی متنوع، تمام نیازها را پوشش داده است. همچنین نفیس تشک‌های طبی خود را به صورت دوطرفه (یک طرف نرم‌تر و طرف دیگر سفت‌تر) تولید می‌کند. در جدول زیر سفتی تشک‌های طبی نفیس را می‌بینید.

نوع تشک طبی

نام مدل تشک طبیدرجه سفتی رودرجه سفتی  زیر

طبی اسفنجی

مدیکال B78
مدیکال C7

8

طبی فنری متصل

ارکیده B57

ارکیده C

6

8

نیلوفر A4

6

نیلوفر B4

6

طبی فنری منفصل

اسلیپ پلاس A57
اسلیپ پلاس B6

7

اسلیپ پلاس C6

7

 

جمع بندی تشک طبی سفت برای دیسک کمر

برای کاهش درد ناشی از دیسک، تشک مناسب یکی از راهکارهای بسیار موثر است. ما در این مقاله بطور کامل به تشک طبی سفت برای دیسک کمر پرداختیم تا بتوانید با دیدی بازتر انتخاب کنید. 2 هفته مهلت تست (مرجوعی یا تعویض در صورت عدم رضایت)، ارسال رایگان و شرایط اقساطی ویژه تنها برخی از مزیت های خرید تشک طبی از کارخانه نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

sciencedirect.com

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من