به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک طبی فنری چیست؟

فهرست مطالب

تشک طبی فنری چیست؟

تشک طبی فنری (متصل و منفصل) به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما تشک طبی فنری چیست؟ انواع فنرها (پاکتی، بونل، میکرو)، لایه‌های فوم، مموری فوم و… در این مقاله از نفیس به طور کامل تشریح گردیده است.

ساختار تشک طبی فنری

ساختار تشک طبی فنری چیست؟

ساختار تشک طبی فنری چیست؟

اجزای هر تشک طبی فنری شامل هسته مرکزی (فنرها)، لایه‌های فومی‌ و روکش تشک می‌باشد که هر کدام نقشی اساسی در ارائه کیفیت و کارایی آن ایفا می‌کنند.

هسته مرکزی یا فنرها

قلب تپنده هر تشک طبی فنری، هسته مرکزی آن است که از فنرهای فلزی تشکیل شده است. این فنرها می‌توانند از نوع فنرهای معمولی، میکرو یا فنر M باشند که هر کدام را توضیح می‌دهیم.

فنر‌های معمولی

قطر دایره فنرهای معمولی 8 سانتی‌متر است. تعداد فنرها در تشک‌هایی که از این نوع فنر استفاده می‌کنند کمتر است و معمولا وزن کمتری را نیز تحمل می‌کنند.

فنرهای میکرو در تشک‌های فنری

قطر دایره فنرهای میکرو کمتر از فنرهای معمولی و بین 5 تا 8 سانتی‌متر است. این قطر کمتر باعث می‌شود که امکان به کار بردن تعداد بیشتری فنر فراهم شده و وزنی که فنرها تحمل می‌کند بیشتر خواهد شد.

فنر M شکل تشک‌های فنری

همانطور که از نام فنر مشخص است، این فنرها به شکل M هستند و در کناره‌های تشک استفاده می‌شوند. استفاده از این فنرها در تشک، سبب افزایش مقاومت و استحکام لبه‌ها می‌شود.

لایه‌های فوم در تشک طبی فنری

در کنار هسته مرکزی، از لایه‌های مختلفی از فوم و الیاف در تشک طبی فنری استفاده می‌شود. این لایه‌های فوم می‌توانند از جنس اسفنج یا ترموفلت باشند که باعث ایجاد ‌نرمی در تشک‌های طبی فنری می‌شود.

رویه تشک‌های طبی فنری

رویه تشک طبی فنری از پارچه‌های مختلفی مانند پنبه، کتان، پلی استر و غیره تهیه می‌شود. این روکش باید از الیاف ضد حساسیت و ضد تعریق باشد تا سلامت پوست را در طول خواب را حفظ کند.

انواع تشک‌های طبی فنری

انواع تشک طبی فنری چیست؟

انواع تشک طبی فنری چیست؟

تشک‌های طبی فنری با توجه به نوع هسته مرکزی و ویژگی‌هایشان، به دسته‌های فنر متصل بونل، متصل فنر میکرو بونل و فنر منفصل تقسیم می‌شوند که هر کدام را جداگانه توضیح می‌دهیم.

تشک‌های طبی فنری متصل با فنر بونل

این نوع تشک از فنرهای فلزی مارپیچی شکل به نام فنر بونل استفاده می‌کند. فنرهای بونل، استحکام و پشتیبانی بالایی ارائه می‌کنند. فنرها در تشک‌های متصل بهم پیوسته بوده و لرزش یک فنر در کل تشک ایجاد لرزش می‌کند.

فنرهای میکرو بونل در تشک طبی فنری متصل

در این نوع تشک، از فنرهای فلزی با قطر کمتر استفاده می‌شود. فنرهای میکرو، ‌نرمی و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به فنرهای بونل دارند و ارتعاشات کمتری نیز ایجاد می‌کنند.

تشک طبی فنری منفصل

تشک طبی فنری متصل

تشک طبی فنری متصل

به تشک‌های فنری منفصل، فنر پاکتی نیز می‌گویند. علت این نام گذاری، بودن فنرها در پاکت‌های جدا از هم است. این جدا بودن فنرها از هم باعث می‌شود عملکرد فنرها مستقل از یکدیگر بوده و لرزش در یک فنر، به فنرهای دیگر منتقل نمی‌شود. این ویژگی برای تشک‌های دو نفره بسیار مهم است.

نرمی و سفتی تشک‌های طبی فنری

در ابتدا باید بگوییم که سفتی و‌ نرمی مسئله‌ای نسبی و سلیقه‌ای است. تشکی که از دید فردی سفت محسوب می‌شود، از دید فردی دیگر می‌تواند ‌نرم محسوب شود. تشک‌های طبی فنری در درجات سفتی مختلفی تولید می‌شوند. معمولا تشک‌های طبی فنری متصل با فنر میکرو بونل ‌نرم ترین و تشک‌های فنری منفصل سفت ترین نوع این تشک‌ها است.

مزایای تشک‌های طبی فنری

مزایای تشک طبی فنری چیست؟

مزایای تشک طبی فنری چیست؟

از مزایای تشک‌های طبی فنری می‌توان حفظ تراز ستون فقرات، تهویه مطلوب، طول عمر بالا و تنوع زیاد نام برد که جداگانه به هر یک می‌پردازیم.

حفظ تراز ستون فقرات

طراحی تشک‌های طبی فنری به گونه‌ای است که با قوس طبیعی ستون فقرات انسان سازگار بوده و از افتادگی و فشار بیش از حد بر آن جلوگیری می‌کند. این امر به ویژه برای افرادی که از دردهای خفیف کمر رنج می‌برند، می‌تواند مفید باشد.

تهویه مطلوب در تشک‌های طبی فنری

به دلیل فضای خالی بین فنرها، گردش هوا در زیر و بین لایه‌های تشک‌های طبی فنری به خوبی انجام شده و از تعریق و گرما جلوگیری می‌شود. این ویژگی، خوابی خنک و دلچسب را در شب‌های گرم تابستان و یا برای افرادی که تعریق شبانه دارند، فراهم می‌کند.

طول عمر بالا تشک‌های طبی فنری

عمر مفید تشک‌های طبی فنری بیشتر از سایر تشک‌ها می‌باشد. البته مد نظر داشته باشید که کیفیت مواد به کار رفته، بسیار در عمر مفید تشک‌های طبی فنری تاثیر دارد.

تشک‌های طبی فنری نفیس، استفاده از مواد مرغوب در تشک‌های خود را با گارانتی‌های طولانی مدت تضمین می‌کند.

تنوع زیاد تشک‌های طبی فنری

تشک‌های طبی فنری در طیف وسیعی از مدل‌ها با درجات مختلفِ سفتی و ‌نرمی عرضه می‌شوند. این تنوع، امکان انتخابی متناسب با نیازها و ترجیحات هر فرد را مهیا می‌کند.

معرفی چند تشک طبی فنری

تشک‌های طبی فنری نفیس با استفاده از فنرهای فولادی، با درجات سفتی مختلفی تولید می‌شوند. همچنین تشک‌های طبی فنری نفیس دارای ویژگی‌های مشترکی مانند پارچه آنتی باکتریال، پلی استر ضد حساسیت، لایه عرق گیر و خاصیت دو طرفه بودن (یک طرف کمی‌نرم تر و طرف دیگر کمی‌سفت تر) می‌باشند. مدل‌ها و مشخصات تشک‌های طبی فنری نفیس در جدول زیر آمده است.

نوع تشک

نام مدل تشکلایه‌های تشکدرجات سفتی

گارانتی (سال)

طبی فنری متصل

ارکیده B

6 لایه اسفنج

2 لایه ترموفلت متراکم

5 و 7

8

ارکیده C

6 لایه اسفنج

1 لایه ترموفلت متراکم

6 و 8

7

نیلوفر A

3 لایه اسفنج

1 لایه ترموفلت متراکم

4 و 6

6

نیلوفر B1 لایه اسفنج

دولایه ترموفلت متراکم

4 و 6

5

طبی فنری منفصل

اسلیپ پلاس A

10 لایه اسفنج

پد اسفنج هوشمند

5 و 7

10

اسلیپ پلاس B8 لایه اسفنج6 و 7

9

اسلیپ پلاس C4 لایه اسفنج

دولایه ترموفلت متراکم

6 و 7

8

 

نتیجه گیری تشک طبی فنری

ما در نفیس انواع تشک‌های طبی فنری را برای سلایق و شرایط بدنی مختلف تولید می‌کنیم. 2 هفته مهلت تست (با درنظر گرفتن شرایط مرجوعی و تعویض)، شرایط اقساطی ویژه، تعویض تشک در صورت بروز هرگونه مشکل در سال اول، گارانتی تا 10 سال و ارسال رایگان به سراسر ایران، تنها برخی از مزایای خرید از کارخانه تشک نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

wikipedia.org

 

 

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من