به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک طبی مسافرتی برای دیسک کمر

فهرست مطالب

اگر از دیسک کمر رنج می‌برید و به سفر علاقه‌مند هستید، انتخاب تشک طبی مسافرتی مناسب می‌تواند تفاوت چشمگیری در راحتی و سلامت شما ایجاد کند. یک تشک طبی مسافرتی خوب نه تنها باید به کاهش درد و فشار روی کمر کمک کند، بلکه باید قابل حمل و سبک نیز باشد. در این مقاله، به بررسی 4 ویژگی مهمی که هنگام خرید تشک طبی مسافرتی برای دیسک کمر باید به آن توجه کنید، می‌پردازیم.

چرا تشک طبی مسافرتی برای دیسک کمر

دیسک کمر، غضروف‌های ژله‌ای بین مهره‌ها هستند که گاه در اثر فرسایش، پارگی یا بیرون زدگی، درد طاقت‌فرسایی را به ایجاد می‌کنند. این مسئله می‌تواند پیامدهای ناخوشایندی مانند درد طاقت فرسا، کاهش حرکت، ضعف عضلانی و مشکلات را به دنبال داشته باشد.

ویژگی‌های تشک طبی مسافرتی برای دیسک کمر

یک تشک طبی مسافرتی مناسب برای دیسک کمر را باید از نظر ویژگی‌هایی مانند سطح سفتی، نوع مواد، پشتیبانی از ستون فقرات و قابلیت تهویه بررسی کرد که در ادامه تشریح گردیده است.

1:سطح سفتی تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

به طور کلی، افراد با کمردرد خفیف تا متوسط، می‌توانند از تشک‌هایی با سطح سفتی متوسط (نه خیلی سفت و نه خیلی نرم) استفاده کنند. این نوع تشک‌ها، از فرو رفتن بیش از حد بدن در تشک جلوگیری کرده و در عین حال، قوس طبیعی ستون فقرات را در حین خواب حفظ می‌کنند.

افراد با کمردرد شدید، به تشک‌های سفت‌تری نیاز دارند. این نوع تشک‌ها، ثبات بیشتری را برای ستون فقرات فراهم کرده و فشار وارده بر کمر را به حداقل می‌رسانند.

تاپر پد هوشمند نفیس، یک طرف آن با درجه سفتی 7 و طرف دیگر با درجه سفتی 8 تولید می‌شود که برای تمام افراد مبتلا به کمردرد مناسب است.

2:متریال تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

مواد به کار رفته در تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

مواد به کار رفته در تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

تشک‌های طبی مسافرتی غالبا از اسفنج در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. اسفنج به کار رفته در این تشک‌ها باید دارای دانسیته بالا باشد تا از انحناهای کمر پشتیبانی کند. همچنین استفاده از اسفنج هوشمند (مموری فوم) می‌تواند راحتی در تشک را افزایش دهد.

3:پشتیبانی از ستون فقرات در تشک طبی مسافرتی

مهم‌ترین وظیفه‌ی یک تشک طبی، حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات در هنگام خواب است. تشک مناسب باید به گونه‌ای باشد که قوس‌های طبیعی کمر را به خوبی پشتیبانی کند و از افتادگی یا خم شدن ستون فقرات در طول خواب جلوگیری نماید.

4:قابلیت تهویه هوا در تشک طبی مسافرتی برای دیسک کمر

تشک‌های طبی مسافرتی باید از قابلیت تهویه مناسب برخوردار باشند تا از تعریق و گرم شدن بیش از حد بدن جلوگیری شود. این امر به خصوص در فصول گرم سال و یا در آب و هوای گرم، از اهمیت بالایی برخوردار است. تشک‌هایی که از مواد جاذب رطوبت و ضد تعریق ساخته شده‌اند، می‌توانند انتخابی ایده‌آل برای افراد با کمردرد باشند.

انواع تشک‌های طبی مسافرتی برای دیسک کمر

انواع تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

انواع تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

تشک‌های طبی مسافرتی در انواع مختلفی تولید می‌شوند که دو نوع رایج آن شامل تشک‌های فومی ‌و تشک‌های سلولزی هست که جداگانه بررسی می‌کنیم.

تشک‌های فومی ‌مسافرتی مناسب دیسک کمر

تشک‌های فومی ‌مسافرتی برای دیسک کمر از فوم‌های مختلفی مانند فوم پلی اورتان، فوم حافظه‌دار و فوم ژل ساخته می‌شوند. فوم پلی اورتان، رایج‌ترین نوع فوم در تشک‌های مسافرتی است و به دلیل قیمت مناسب و وزن کم، طرفداران زیادی دارد. فوم حافظه دار یا مموری فوم باعث راحتی روی تشک و حفظ ستون فقرات می‌شود. معمولا عمر مفید این نوع تشک‌ها کم است.

تشک‌های سلولزی مسافرتی برای دیسک کمر

این نوع تشک‌ها از الیاف سلولزی مانند پنبه و پشم گوسفند ساخته می‌شوند. از مزایای آن می‌توان به طبیعی بودن مواد و وزن کم اشاره کرد. البته قیمت این تشک‌ها نسبت به تشک‌های فومی‌ بیشتر است.

معرفی بهترین تشک مسافرتی برای دیسک کمر

بهترین تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

بهترین تشک طبی مسافرتی مناسب دیسک کمر

کارخانه نفیس انواع تشک‌های طبی را تولید می‌کند. یکی از محصولات نفیس، تاپر پد هوشمند است که علاوه بر خاصیت طبی اسنفجی بودن، با استفاده از اسفنج هوشمند (مموری فوم)، راحتی و حفظ تراز ستون فقرات را باهم ارائه می‌دهد. این تشک برای افراد تا وزن 110 کیلوگرم مناسب است.

جمع بندی تشک طبی مسافرتی برای دیسک کمر

با خواندن این مقاله ویژگی‌ها و انواع تشک‌های طبی مسافرتی برای دیسک کمر را می‌شناسید. مهلت تست 2 هفته‌ای و شرایط اقساطی (بدون افزایش قیمت نسبت به نقدی) تنها برخی از مزایای خرید از کارخانه نفیس است.

 

 

منابع

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من