به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک مناسب اسکولیوز

فهرست مطالب

تشک مناسب اسکولیوز

اسکولیوز یکی از عارضه‌های مربوط به کمر و ستون فقرات است که می‌تواند خواب راحت از بیمار سلب کند. انتخاب تشک مناسب اسکولیوز قطعا یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش درد این عارضه است. ما در این مقاله مسائلی مثل اهمیت استفاده از تشک مناسب، ویژگی‌ها و نوع تشک برای اسکولیوز، بهترین عادت خوابیدن برای این بیماری و چند نکته مهم در خصوص تهیه تشک برای اسکولیوز را مطرح می‌کنیم.

اطمینان داشته باشید که می‌توانید بهترین تشک برای اسکولیوز را در برند نفیس از لیست تشک‌های موجود یا به صورت سفارشی سازی، تهیه کنید.

اسکولیوز چیست؟

تشک اسکولیوز چیست

اسکولیوز چیست؟

اسکولیوز یا انحراف جانبی ستون فقرات، یک ناهنجاری است که فرد مبتلا، یک انحنا به مانند C  یا S  شکل در ستون فقراتش ‌ایجاد شده است. اسکولیوز در هر قسمت از ستون فقرات می‌تواند ‌ایجاد شود اما شایع ترین آن در قسمت فوقانی کمر است. این ناهنجاری معمولا در کودکی و نوجوانی شروع می‌شود و در خانم‌ها شایع تر از آقایان است.

اهمیت استفاده از تشک مناسب اسکولیوز

تشک مناسب اسکولیوز می‌تواند به حفظ انحنای ستون فقرات در حالت طبیعی، کاهش فشار بر ستون فقرات و عضلات و بهبود گردش خون کمک کند. این امر می‌تواند به کاهش درد و ناراحتی و بهبود کیفیت خواب افراد مبتلا به اسکولیوز کمک کند.

ویژگی‌های تشک مناسب اسکولیوز

ویژگی های تشک مناسب اسکولیوز

ویژگی های تشک مناسب اسکولیوز

ویژگی‌های تشک مناسب برای اسکولیوز را با بررسی فاکتور‌هایی مانند نوع تشک، سفتی و نرمی تشک،‌اندازه مناسب تشک و چند مورد دیگر به شما معرفی می‌کنیم.

نوع تشک مناسب انحراف ستون فقرات

تشک‌ها از نظر نوع به 4 دسته طبی اسفنجی، طبی فنری، لاتکس و هیبریدی تقسیم می‌شود که تشک‌هایی برای انحراف ستون فقرات مناسب است را به شما معرفی می‌کنیم.

تشک‌های طبی اسفنجی مناسب اسکولیوز

تشک طبی اسفنجی مناسب اسکولیوز

تشک طبی اسفنجی مناسب اسکولیوز

تشک‌های طبی اسفنجی یا مموری فوم به دلیل فوم بکار رفته در آن سبب شکل گیری تشک به فرم ستون فقرات می‌شود که گزینه مناسبی برای اسکولیوز است. البته احتمال گرم شدن در تشک‌های طبی اسفنجی می‌تواند آزاردهنده باشد.

تشک‌های دوطرفه طبی اسفنجی نفیس با استفاده از پد مخصوص باعث گردش هوا و جلوگیری از گرم شدن تشک می‌کند که این مسأله علت تمایز آن با سایر تشک‌های طبی اسفنجی است.

تشک‌های فنری برای اسکولیوز

تشک طبی فنری مناسب اسکولیوز

تشک طبی فنری مناسب اسکولیوز

تشک‌های فنری منفصل که فنر‌ها به صورت جداگانه در پاکت‌هایی قرار دارد، به دلیل پخش مناسب وزن روی تشک، انتخاب خوبی برای تشک مناسب اسکولیوز است.

تشک‌های دوطرفه (دارای قابلیت زمستانه و تابستانه) فنر منفصل نفیس، توزیع وزن مناسبی برای فرد مبتلا به انحراف ستون فقرات دارد.

تشک‌های لاتکس

تشک های لاتکس مناسب اسکولیوز

تشک های لاتکس مناسب اسکولیوز

تشک‌های لاتکس نیز با استفاده از مواد طبیعی، قابلیت ارتجاعی خوبی روی تشک ‌ایجاد می‌کند. البته هنگام خرید این تشک‌ها حتما باید از کیفیت لاتکس بکار رفته در آن مطمئن شوید. همچنین قیمت تشک‌های لاتکس بسیار گران تر از سایر تشک‌ها می‌باشد.

تشک‌های هیبریدی برای انحراف ستون فقرات

تشک‌های هیبریدی با بکار گیری همزمان فوم و فنر، تمامی‌ مزیت‌های تشک‌های طبی اسفنجی و فنری منفصل دارد که همین امر باعث می‌شود انتخاب خوبی برای اسکولیوز باشد.

تشک دوطرفه اسلیپ پلاس A برند نفیس با بکار گیری از پد هوشمند و فنر منفصل بهترین گزینه برای تشک هیبریدی مناسب اسکولیوز می‌باشد.

سفتی تشک مناسب اسکولیوز

تشک‌های سفت و نرم هردو برای اسکولیوز مناسب است و هرکدام مزیت خاص خود را دارد. مثلا در تشک‌های فنری سفت، توزیع وزن بهتر و در تشک‌های اسفنجی نرم، گرفتن فرم ستون فقرات، مزیت است. تشک با سفتی و نرمی متوسط بهترین انتخاب برای اسکولیوز است.

اندازه و ابعاد تشک

با توجه به انحراف ستون فقرات، تشک باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد تا بدن را به طور کامل در برگیرد و اجازه غلت زدن آزادانه نیز به شما بدهد. مثلا برای افراد تا قد 170 سانتی‌متر در تشک‌های یک نفره بهتر است ابعاد 100 در 200 سانتی‌متر استفاده و در تشک‌های دونفره با همین قد، ابعاد 160 در 200 سانتی‌متر مناسب است.

قابلیت گردش هوا در تشک مناسب اسکولیوز

تهویه هوا در تشک نیز بسیار مهم است تا هم سبب جلوگیری از گرم شدن تشک شود و از رشد حشرات نیز جلوگیری کند.

مواد به کار رفته در تشک

تشک باید از مواد با کیفیت، ضد حساسیت و آنتی باکتریال ساخته شده باشد تا علاوه بر جلوگیری از رشد میکروب و ‌ایجاد حساسیت، عمر مفید بالایی نیز داشته باشد.

تمامی‌تشک‌های نفیس از مواد، با کیفیت بالا، پارچه رویه آنتی باکتریال و لایه ترموباند ضد حساسیت ساخته شده‌اند.

بهترین عادت خوابیدن روی تشک مناسب اسکولیوز

عادات خوابیدن روی تشک از مهمترین عوامل در افزایش یا کاهش درد انحراف ستون فقرات است که هرکدام را جداگانه بررسی می‌کنیم.

خوابیدن به پشت روی تشک

تشک مناسب اسکولیوز

تشک مناسب برای اسکولیوز

صرف نظر از اینکه مشکلی در کمر یا ستون فقرات خود دارید یا خیر، بهترین حالت خوابیدن، به پشت خوابیدن روی تشک است زیرا تراز ستون فقرات در این حالت حفظ می‌شود. برای افراد مبتلا اسکولیوز نیز خوابیدن به پشت سبب رفع فشار از انحناهای ستون فقرات می‌شود.

خوابیدن به پهلو و شکم روی تشک مناسب اسکولیوز

خوابیدن به پهلو برای تشک مناسب برای اسکولیوز

تشک مناسب برای اسکولیوز

اگر عادت به خوابیدن روی پهلو دارید حتما پاها رو به سمت قفسه سینه جمع کنید و یک بالش بین زانوهایتان بگذارید. این موضوع در افراد مبتلا به اسکولیوز سبب کاهش فشار به ستون فقرات می‌شود. از خوابیدن به شکم روی تشک مناسب اسکولیوز به شدت پرهیز کنید چون باعث آسیب به دیسک‌های ستون فقرات در افراد مبتلا به اسکولیوز می‌شود.

نکات مهم در انتخاب تشک مناسب انحراف ستون فقرات

در هنگام خرید تشک مناسب اسکولیوز، علاوه بر موارد گفته شده حتما به نکات زیر نیز توجه داشته باشید.

– حتما تشک را تست کنید و از راحتی تشک برای خود اطمینان حاصل کنید.

شما می‌توانید علاوه بر امتحان تشک مناسب اسکولیوز در نمایندگی‌های سراسر کشور برند نفیس، از مهلت تست 7 روزه برای تمامی‌تشک‌ها که چه به صورت اینترنتی و چه حضوری خریداری کرده‌اید بهره مند شده و از راحتی تشک برای خود اطمینان حاصل کنید.

– تشک باید دارای ضمانتنامه معتبر باشد تا در صورت وجود هر گونه نقص در تشک، آن را تعویض نمایند.

– قبل از خرید تشک از برند نفیس، حتما با کارشناسان ما مشورت کنید تا بتوانید بهترین تشک مناسب اسکولیوز را تهیه کنید.

جمع بندی تشک مناسب اسکولیوز

اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات می‌تواند سبب دردی آزاردهنده باشد که با انتخاب تشک مناسب می‌توانید از شدت این درد بکاهید. تشک مناسب اسکولیوز در این مقاله معرفی گردید. 2 هفته مهلت تست (شامل تعویض و یا مرجوعی)، ارسال رایگان و شراط اقساطی ویژه از جمله مزایای خرید از کارخانه تشک نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من