به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک مناسب برای تنگی کانال نخاع

فهرست مطالب

انتخاب تشک مناسب برای تنگی کانال نخاع برای افرادی که از این مشکل رنج می‌برند، تاثیر بزرگی در کاهش درد و بهبود کیفیت خواب دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، شناخت ویژگی‌های حیاتی یک تشک مناسب تنگی کانال نخاع ضروری است. در این مقاله، به بررسی 4 ویژگی حیاتی که هنگام خرید تشک طبی باید به آن توجه کنید، می‌پردازیم و 4 مدل برتر سال 2024 را معرفی می‌کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خوابی آرام و بدون درد داشته باشید.

تنگی کانال نخاعی به چه معناست؟

ستون فقرات ما از مهره‌هایی تو خالی درست شده‌اند که در کنارهم یک کانال تشکیل می‌دهند. عصب‌های نخاعی داخل این کانال استخوانی هستند. تنگ شدن این سوراخ‌های استخوانی را، تنگی کانال نخاعی می‌گویند. تنگی این کانال می‌تواند به عصب‌ها فشار وارد کرده و باعث ایجاد درد شدیدی شود.

علائم و علل تنگی کانال نخاعی

از علائم تنگی کانال نخاعی می‌توان به درد در ناحیه پایین کمر، باسن و پاها، درد هنگام راه رفتن یا ‌ایستادن و مشکل در بالا رفتن از پله‌ها اشاره کرد. شایع‌ترین علل ایجاد تنگی کانال نخاعی نیز شامل آرتروز، رسوب کلسیم در استخوان، تومور و تنگی مادرزادی می‌شود.

اهمیت استفاده از تشک مناسب برای تنگی کانال نخاع

تشک مناسب تنگی کانال نخاع

اهمیت تشک مناسب برای تنگی کانال نخاع

استفاده از تشک مناسب تنگی کانال نخاعی اهمیت بسیار زیادی دارد چون تشک مناسب می‌تواند سبب گردش خون بیشتر و کاهش فشار بر عصب‌های نخاعی شود که سبب کاهش درد و داشتن خوابی با کیفیت‌تر می‌شود. از طرفی تشک نامناسب می‌تواند سبب افزایش فشار و در نتیجه افزایش درد بیمار شود.

ویژگی‌های تشک مناسب برای تنگی کانال نخاع

تشک مناسب تنگی کانال نخاع حتما باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد تا بتواند در بهبود درد شما کمک کند.

1: حفظ تراز ستون فقرات

در صورت عدم حفظ ستون فقرات، فشار دیسک‌ها به عصب‌های نخاعی بیشتر شده و سبب ایجاد درد بیشتر در شما می‌شود.

2: توزیع وزن در تشک مناسب تنگی کانال نخاع

توزیع مناسب وزن بدن در تشک مخصوص کانال نخاع سبب کاهش فشار بر دیسک‌ها و در نتیجه کاهش فشار روی عصب‌های نخاعی می‌شود.

3: میزان نرمی و سفتی در تشک مخصوص تنگی کانال نخاعی

تشک خیلی نرم باعث عدم حفظ تراز ستون فقرات و در نتیجه فشار بر روی عصب‌ها می‌شود. از طرفی تشک خیلی سفت باعث افزایش فشار به نقاطی مانند باسن و شانه‌ها می‌شود که نتیجه آن افزایش فشار به عصب‌های نخاعی است. البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که با افزایش وزن، میزان سفتی تشک نیز باید افزایش یابد.

برند نفیس با تولید انواع تشک‌ها با تنوع در نرمی و سفتی، نیاز تمام افراد را پوشش داده است. همچنین نفیس قابلیت سفارشی سازی تشک از هر نظر را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

4: قابلیت گردش هوا در تشک

قابلیت تهویه هوا در تشک سبب جلوگیری از گرم شدن تشک می‌شود که می‌تواند راحتی و خواب بهتر را برای بیمار به همراه داشته باشد.

تشک‌های دوطرفه نفیس که یک روی آن مناسب تابستان و خنک‌تر و روی دیگر آن مخصوص زمستان و گرم‌تر است، بهترین گزینه برای تشک مخصوص تنگی کانال نخاع است.

انواع تشک مناسب تنگی کانال نخاعی 2024

برای انتخاب تشک مناسب تنگی کانال نخاعی، چهار نوع تشک وجود دارد که در ادامه به بررسی مناسب بودن و نبودن آن می‌پردازیم.

1:تشک‌های طبی اسفنجی برای تنگی کانال نخاع

تشک اسفنجی برای تنگی کانال نخاع

تشک اسفنجی برای تنگی کانال نخاع

تشک اسفنجی با توجه به فوم به کار رفته در ساختار تشک فرم بدن را به خود می‌گیرد که می‌تواند مناسب برای تنگی کانال نخاعی باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر تشک اسفنجی خیلی سفت باشد سبب برهم زدن تراز ستون فقرات و در نتیجه فشار بر روی عصب‌های نخاعی شود. احتمال احساس گرما در تشک‌های طبی اسنفجی بسیار زیاد است.

تشک‌های طبی اسفنجی نفیس با نرمی متوسط و استفاده از پد‌های مخصوص برای جلوگیری از گرم شدن تشک، انتخاب خوبی برای تشک مخصوص تنگی کانال نخاع است.

2:تشک‌های  طبی فنری منفصل

فنرها در تشک‌های فنر منفصل به صورت جدا از هم می‌باشد که باعث توزیع مناسب وزن و حفظ تراز ستون فقرات می‌شود که در نتیجه فشار بر روی عصب‌های نخاعی کاهش می‌یابد. این تشک‌ها تهویه بهتری نسبت به تشک‌های طبی اسفنجی دارد. توجه داشته باشید که سفتی این تشک‌ها نباید زیاد باشد تا سبب فشار به نقاطی مثل باسن نشود.

تشک‌های فنری منفصل نفیس با سفتی متوسط (کمی نرم‌تر از تشک‌های طبی اسفنجی)، گزینه مناسبی برای تنگی کانال نخاع هستند.

3:تشک‌های لاتکس برای تنگی کانال نخاع

تشک لاتکس برای تنگی کانال نخاع

تشک لاتکس برای تنگی کانال نخاع

تشک‌های لاتکس از مواد طبیعی ساخته می‌شود که خاصیت ارتجاعی خوبی دارد. همین امر باعث می‌شود یک گزینه برای تنگی کانال نخاع شود. البته قیمت این تشک بسیار بالا است. اگر قصد خرید این تشک‌ها را دارید، حتما از کیفیت لاتکس به کار رفته در تشک اطمینان حاصل کنید.

4:تشک‌های هیبریدی مخصوص تنگی کانال نخاع

تشک‌های هیبریدی با ‌ترکیب فوم و فنر، همزمان مزایای تشک‌های طبی اسفنجی و طبی فنری منفصل را دارد که همین موضوع سبب می‌شود بهترین انتخاب برای تنگی کانال نخاعی شود.

تشک اسلیپ پلاس A برند نفیس با نرمی و سفتی متوسط و استفاده همزمان فوم و فنر منفصل، انتخاب خوبی برای تشک مخصوص تنگی کانال نخاع می‌باشد.

وضعیت خواب روی تشک مخصوص تنگی کانال نخاعی

این موضوع را برای همیشه بدانید که خوابیدن به پشت، بهترین حالت برای عارضه‌های کمر و گردن است زیرا در این حالت تراز ستون فقرات به بهترین شکل حفظ می‌شود. در صورت خوابیدن به پهلو، حتما کمی‌ زانوهایتان را به سمت قفسه سینه جمع کنید و یک بالش را در بین پاهایتان بگذارید. خوابیدن به شکم، بدترین حالت خوابیدن است که در بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاع می‌تواند سبب افزایش فشار بر عصب‌ها و افزایش درد شود.

راهکارهایی برای تسکین درد تنگی کانال نخاع

علاوه بر تهیه تشک مناسب برای تنگی کانال نخاعی، می‌توانید با مشورت پزشک متخصص راهکارهای زیر را نیز انجام دهید.

– درمان‌های دارویی

– فیزیوتراپی

– ورزش‌های سبک

جمع بندی تشک مناسب برای تنگی کانال نخاع

تنگی کانال نخاع یکی از بیماری‌هایی است که در صورت عدم استفاده از تشک مناسب، می‌تواند سبب درد شدید و در نتیجه کاهش کیفیت خواب شود. کارخانه تشک و کالای خواب نفیس، انواع تشک های طبی مناسب برای افراد دچار تنگی کانال نخاع با سلایق متفاوت تولید میکند. 2 هفته مهلت تست (تعویض یا مرجوعی) و شرایط اقساطی ویژه از جمله برخی از مزیت های خرید مستقیم از کارخانه نفیس میباشد.

 

منابع

wikipedia.org

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من