به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک مناسب گودی کمر

فهرست مطالب

انتخاب بهترین تشک برای گودی کمر امری واجب برای تسکین درد‌ این عارضه است. در‌ این مقاله به بررسی علل‌ایجاد گودی کمر، ویژگی‌های تشک مناسب گودی کمر و معرفی چند دسته تشک مناسب برای گودی کمر می پردازیم. در پایان نیز بهترین راه برای سفارش تشک مناسب با وضعیت گودی کمر شما همراه با ارسال رایگان از کارخانه را معرفی میکنیم.

گودی کمر چیست

گودی کمر یا لوردوز کمری، به انحنای بیش از حد ستون فقرات می‌گویند که باعث درد در نواحی پایین کمر و گردن می‌شود. عواملی مانند ژنتیک، چاقی، ضعف عضلات، بلند کردن اجسام سنگین و بارداری در‌ایجاد گودی کمر نقش دارند و در صورت عدم درمان آن، می‌تواند منجر به آرتروز ستون فقرات، فتق دیسک (پارگی هسته مرکزی دیسک) و تنگی کانال نخاع شود.

ویژگی‌های تشک مناسب گودی کمر

تشک خوب برای گودی کمر مانند تشک برای هر عارضه دیگری باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که در ادامه برایتان آورده‌ایم.

برای دانستن بیشتر در مورد تشک برای دیسک کمر می توانید مقاله تشک طبی برای دیسک کمر را مطالعه کنید.

1: سفتی و نرمی تشک برای گودی کمر

تشک‌های سفت می‌توانند فشار را بر نقاط بدن افزایش دهند و تشک‌های نرم نیز پشتیبانی کافی برای ستون فقرات را ارائه نمی‌دهند. افراد مبتلا به گودی کمر، به تشک‌هایی با سفتی متوسط نیاز دارند.

2: وضعیت خواب روی تشک مناسب گودی کمر

نوع خوابیدن روی تشک، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خوابیدن به شکم باعث فشار ستون فقرات شده و خوابیدن به پهلو نیز می‌تواند‌ تراز ستون فقرات را برهم بزند. بهترین نوع، خوابیدن به پشت است سبب حفظ ستون فقرات می‌شود.

3: تاثیر وزن در تشک خوب برای گودی کمر

افراد با وزن سنگین‌تر، نیازمند تشکی سفت‌تر هستند تا حمایت کافی از ستون فقرات انجام شود.

برای گودی کمر چه نوع تشکی مناسب است؟

همانطور که میدانید تشک‌ها به چهار دسته اسفنجی، فنری، لاتکس و هیبریدی تقسیم می‌شوند که هر کدام را جداگانه برای گودی کمر بررسی می‌کنیم.

1: تشک‌های اسفنجی در گودی کمر

تشک‌های اسفنجی معمولا بخاطر فوم به کار رفته در ساختار تشک، نرمی بیشتری نسبت به سایر تشک‌ها دارد و همین امر سبب عدم حمایت کافی ستون فقرات شده و برای گودی کمر نیز، مناسب نیستند. از معایب دیگر تشک‌های مموری فوم، می‌توان به جذب گرمای آزار دهنده نیز اشاره کرد.

2: تشک‌های فنری برای گودی کمر

تشک های فنری برای گودی کمر

تشک مناسب گودی کمر

تشک‌های فنری شامل دو دسته متصل و منفصل می‌شوند. در تشک‌های فنر متصل، حرکت فنر‌ها روی هم تاثیر می‌گذارد که در تشک‌های دو نفره، غلت زدن یک نفر باعث لرزش در تشک و برهم زدن خواب نفر دیگر می‌شود. اما فنر‌ها در تشک‌های فنر منفصل برای گودی کمر، در پاکاتی جداگانه هستند و حرکت فنر‌ها روی یکدیگر تاثیری نمی‌گذارد.‌ این تشک‌ها نیز بسته به نوع فنر بکار رفته در تشک، سفتی بیشتری دارند که می‌تواند برای گودی کمر مناسب باشد.

شما می‌توانید بهترین تشک‌های فنری را با هر درجه سفتی و نرمی و با قیمت درب کارخانه و گارانتی معتبر از برند نفیس تهیه کنید.

3: تشک‌های لاتکس در گودی کمر

تشک‌های لاتکس از صمغ درخت کائوچو ساخته می‌شوند. لاتکس مصنوعی یا طبیعی به جای فوم در تشک استفاده می‌شود و نرمی و سفتی متوسط دارد.‌ این تشک‌ها می‌تواند گزینه مناسبی برای گودی کمر باشد. البته قیمت‌ این تشک‌ها نسبت نوع‌های دیگر بسیار بالاتر است. اگر قصد خرید تشک‌های لاتکس برای گودی کمر را دارید، حتما از کیفیت لاتکس به کار رفته در تشک اطمینان حاصل کنید.

4: تشک‌های هیبریدی مخصوص گودی کمر

تشک‌های هیبریدی به دلیل‌ترکیب فوم و فنر، تمام مزایای تشک‌های فنری و اسفنجی را دارد و دارای سفتی و نرمی متوسط است. همین موضوع سبب می‌شود تا حمایت کافی برای ستون فقرات را داشته باشد. قیمت تشک‌های هیبریدی نسبت به تشک‌های فنری برای گودی کمر بالاتر است که همین موضوع سبب می شود همگان توان خرید این تشک‌ها را نداشته باشد.

تشک مخصوص گودی کمر برای خانم‌های باردار و کودکان

گودی کمر در بانوان باردار طبیعی است و اغلب بعد از به دنیا آوردن فرزندشان از بین می‌رود با این حال ممکن است گودی کمر در طول بارداری اذیت کننده باشد که می‌توانید با تهیه تشک مخصوص گودی کمر راحتی را برای خود به ارمغان بیاورید. همچنین معمولا گودی کمر در کودکان نیز، با رشد کودک رفع خواهد شد.

نکاتی خرید تشک مناسب گودی کمر

– حتما تشک را امتحان کنید. اگر می‌خواهید به صورت‌ اینترنتی خرید کنید، توجه داشته باشید که تشک، قابلیت مرجوعی داشته باشد.

– تشکی را برای گودی کمر خود تهیه کنید که، دارای ضمانتنامه معتبر باشد.

– همانطور که گفته شد تشک با نرمی و سفتی متوسط بهترین گزینه برای گودی کمر است.

– تشک به تنهایی عامل درمان گودی کمر نیست و در کنار آن حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

جمع بندی تشک مناسب گودی کمر

گودی کمر عارضه‌ای است که اگر از تشک مناسب استفاده نکنید می‌تواند باعث بروز بیماری‌های دیگر و درد شدیدتر شود.‌
برند نفیس برای تمام تشک‌های خود مهلت تست دوهفته ای قرار داده که می‌توانید در صورت مناسب نبودن برای گودی کمرتان، آن را مرجوع کنید. همچنین ضمانت بلند مدت،ارسال رایگان، ارائه انواع تشک ها با درجه سفتی مختلف و شرایط اقساطی ویژه از دیگر مزیت های خرید تشک به صورت مستقیم از کارخانه نفیس است.

 

منابع:

wikipedia.org

 

 

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من