به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر

فهرست مطالب

انتخاب تشک مناسب برای افرادی که از دیسک کمر رنج می‌برند، می‌تواند تفاوت بزرگی در کیفیت خواب و کاهش درد داشته باشد. اما سؤال اصلی این است: تشک نرم بهتر است یا سفت؟ در این مقاله، به بررسی 3 فاکتور کلیدی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را برای خرید تشک مناسب بگیرید و خوابی راحت و بدون درد را تجربه کنید.

معیار تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر

در ابتدا باید در نظر داشت که نرمی و سفتی تشک از دید هر شخصی متفاوت است. تشکی که از دید فردی نرم است از دید فرد دیگر می‌تواند سفت باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که برای تست نرمی و سفتی تشک برای دیسک کمر، فشار دادن انگشت یا کف دست روی تشک کافی نیست زیرا بعضی تشک‌ها با تکنولوژی جدید با فرو رفتن جسم کوچکی مانند انگشت، تشک فرو رفته و به اشتباه حس می‌کنید این تشک نرم است. تولید کنندگان تشک، نرمی و سفتی تشک را با پارامتر درجه سفتی معین می‌کنند و شما با توجه به عدد این درجه می‌توانید میزان سفتی و نرمی تشک را تا حدودی متوجه شوید. بازه‌های درجات سفتی و نرمی تشک برای دیسک کمر در زیر آمده است.

درجه سفتی

میزان نرمی یا سفتی تشک

1 تا 2

خیلی نرم

3 تا 4

نرم

5 تا 7

نرمی و سفتی متوسط

8 تا 9

سفت
10

خیلی سفت

 

نرمی یا سفتی تشک‌های طبی مخصوص دیسک کمر

برخی افراد تصور دارند که تشک‌های طبی، سفتی و سنگینی زیادی دارند. درست است که سفتی تشک‌های طبی بیشتر از تشک‌های عادی هست منتها نه به آن شدتی که در تصور بعضی افراد هست. تشک‌های طبی در میزان سفتی و نرمی متفاوت تولید می‌شوند. علت سفتی زیادتر تشک‌های طبی، حفظ ستون فقرات در‌ تراز اصلی خود است.

عوامل سفتی و نرمی تشک های طبی دیسک کمر

مقدار سفتی و نرمی تشک، به میزان مقاومت فنر‌ها یا فوم‌های به کار رفته در تشک بستگی دارد. همچنین لایه رویی تشک‌ها، در ایجاد حس نرمی و سفتی تشک تاثیر بسیار دارند. این را نیز بدانید که سفتی و نرمی تشک مخصوص دیسک کمر ارتباطی به خوب یا بد بودن متریال به کار رفته در تشک ندارد.

تشک‌های نرم برای دیسک کمر و مزایا و معایب این تشک‌ها

در صورت دراز کشیدن روی این تشک‌ها، داخل تشک فرو می‌روید که این موضوع مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه می‌گوییم.

مزایای تشک نرم

– این تشک‌ها مناسب برای افراد با وزن کمتر هستند.

– خوابیدن روی سطحی نرم باعث  ایجاد حس راحتی و آرامش در شما می‌شود.

– فشار کمتری به نواحی باسن و شانه‌ها وارد می‌شود.

معایب تشک‌های نرم

معایب تشک های نرم

معایب تشک های نرم

– تشک‌های نرم حمایت کافی از ستون فقرات را ندارند و  تراز ستون فقرات به خوبی حفظ نمی‌شود.

– غلطیدن در تشک‌های نرم کمی ‌دشوار است.

– فرو رفتن در تشک باعث ایجاد حس گرما و تعریق در شما می‌شود.

– احتمال فرو رفتگی به مرور زمان، در تشک‌های نرم بیشتر است.

تشک‌های سفت برای دیسک کمر و مزایا و معایب آن‌ها

تشک‌های سفت انعطاف کمتری نسبت به تشک‌های نرم برای دیسک کمر دارند به طوری که تقریبا حس دراز کشیدن روی زمین را دارید که همین مسئله مزیت‌ها و عیوبی دارد که جداگانه می‌گوییم.

مزیت‌های تشک سفت برای دیسک کمر

– سفتی این تشک‌ها سبب حفظ ستون فقرات در حالت و تراز طبیعی خود می‌شود.

– فشار کمتری به دیسک‌های کمر وارد می‌شود.

– برای افراد با وزن سنگین، مناسب‌تر هستند.

عیوب تشک‌های سفت

– پخش وزن در این تشک‌ها کمتر است به همین دلیل برای افرادی که درد‌های عضلانی دارند مناسب نیستند.

– در صورت سفتی بیش از اندازه (مانند زمین) باعث افزایش درد کمر نیز می‌شود.

– بخاطر عدم انعطاف پذیری تشک، حس راحتی کمتری دارید.

عوامل موثر در انتخاب نرمی یا سفتی تشک مخصوص دیسک کمر

مهمترین موضوعی که در انتخاب تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر خود باید در نظر بگیرید، حفظ تراز و حالت طبیعی ستون فقرات است که مستقیما با دیسک کمر شما رابطه دارد. همچنین عواملی مثل وزن، عادات خواب و سلیقه شخصی خود یا همسرتان تاثیر گذار هستند که هر کدام را جدا توضیح می‌دهیم.

1: تاثیر وزن در انتخاب نرمی یا سفتی تشک

تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر بر اساس وزن

تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر (بر اساس وزن)

هرچه وزن بالاتر می‌رود باید سفتی تشکی که انتخاب می‌کنید بیشتر باشد تا از ستون فقرات شما بهتر حمایت کند. از طرف دیگر استفاده از تشک نرم برای افراد سنگین وزن سبب فرو رفتگی تشک به مرور زمان می‌شود.

2: عادات خواب در تعیین سفتی یا نرمی تشک مخصوص دیسک کمر

اگر در هنگام خواب عادت به خوابیدن به پهلو دارید تشک نرم‌تری انتخاب کنید تا فشار به این نواحی کمتر شود و اگر عادت به خوابیدن به پشت دارید می‌توانید تشک سفت‌تری تهیه کنید. در نظر داشته باشید بهترین حالت خوابیدن برای دیسک کمر، خوابیدن به پشت است. خوابیدن به شکم بدترین حالت خوابیدن روی تشک است، اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید تشک سفت تهیه کنید.

3: سلایق شخصی در انتخاب نرمی و سفتی تشک

سفتی و نرمی تشک رابطه مستقیم با راحتی شما و در نتیجه خواب با کیفیت‌تر دارد. مثلا اگر روی تشک سفت راحت نیستید، تشک نرم‌تر تهیه کنید و البته این را بدانید که بعد از مدتی عادت می‌کنید و روی تشک سفت نیز راحتی لازم را خواهید داشت.

بهترین تشک برای دیسک کمر از لحاظ سفتی  و نرمی

از لحاظ نرمی و سفتی، تشک‌های طبی اسفنجی جزء تشک‌های سفت و تشک‌های فنری نسبت به تشک‌های اسفنجی کمی نرم‌تر هستند. تشک‌های هیبریدی هم از فنر و هم از مموری فوم حافظه دار ساخته شده اند و دارای نرمی و سفتی متوسط هستند.

شما می‌توانید انواع تشک‌های فنری و طبی اسفنجی را با درجه سفتی متوسط و با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر از برند نفیس خریداری کنید.

نرمی یا سفتی تشک مناسب کودکان

تشک نرم یا سفت برای کودکان

تشک نرم یا سفت برای کودکان

کودکان بین 10 تا 12 ساعت در طول روز را در خواب سپری می‌کنند. به دلیل وزن کمی‌ که دارند اغلب روی تشک سفت احساس راحتی نمی‌کنند. از طرفی چون در سن رشد هستند، در تشک نرم بخاطر تراز نبودن ستون فقرات کودک می‌تواند به شکل گیری درست آن آسیب بزند. پس بهترین گزینه برای کودکان نیز، تشک با نرمی و سفتی متوسط است.

نکات در تعیین سفتی و نرمی تشک دیسک کمر

– قبل از خرید حتما تشک را تست کنید. البته این موضوع ممکن است در خرید‌های اینترنتی قابل انجام نباشد.

اما نگران نباشید! شما می‌توانید انواع تشک‌های برند نفیس را با مهلت تست 7 روزه به صورت اینترنتی سفارش دهید و در صورت عدم رضایت از سفتی و نرمی تشک، آن را مرجوع کنید.

– از خرید تشک بسیار سفت یا بسیار نرم شدیدا خودداری کنید.

– از تشک‌های فول طبی استفاده کنید.

تشک‌های مدیکال برند نفیس با ساختار فول طبی، بهترین تشک‌ها برای دیسک کمر می‌باشند.

– در هنگام انتخاب نرمی یا سفتی تشک برای دیسک کمر حتما با کارشناسان برند نفیس مشورت کنید.

جمع بندی تشک نرم یا سفت برای دیسک کمر

تشک مناسب از نظر سفتی و نرمی می‌تواند سبب کاهش درد دیسک کمر، محافظت بیشتر و خواب با کیفیت‌تر شود. ما در نفیس انواع تشک طبی با درجات سفتی و نرمی مختلف را تولید میکنیم. 2 هفته مهلت تست همراه با شرایط مرجوعی یا تعویض به شما کمک میکند تا بهترین تشک طبی با درجه سفتی مدنظر خود را انتخاب نمایید. ارسال رایگان و شرایط اقساط ویژه نیز تنها بخشی از مزیت های خرید تشک طبی از کارخانه نفیس است.

 

منابع

researchgate.net

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من