خرید تشک مهمان

خرید تشک مهمان

در این مقاله قصد داریم راجع به خرید تشک مهمان، مطالبی را عنوان کنیم. بسیاری از شما با مفهوم تشک مهمان آشنا هستید و شاید در منزل خود هم چند نمونه از این تشک را داشته باشید و یا به دنبال خرید تشک مهمان باشید. با این وجود، بعضی از مخاطبان این مقاله شاید با مفهوم آن آشنا نباشند و برای اولین بار باشد که این واژه به گوششان می خورد. بنابراین در این مقاله ابتدا به توضیح مفهوم تشک مهمان می‌پردازیم. سپس ویژگی‌های یک تشک مهمان مناسب را عنوان می‌کنیم و در انتها نیز در مورد خرید این نوع تشک، مطالب نهایی را ذکر می‌نماییم.

 

تشک مهمان چیست؟

شاید در خانه‌های قدیمی به دلیل متراژ بزرگ خانه‌ها، امکان این وجود داشت که اتاق مهمان جدا باشد و سرویس خواب مجزایی هم برای مهمانان وجود داشته باشد. اما در خانه‌های امروزی معمولاً متراژ، آن قدر پایین آمده است که دیگر امکان این که یک اتاق مجزایی برای مهمان  اختصاص داده شود و سرویس خواب جدایی هم برای آن در نظر گرفته شود، خیلی وجود ندارد. در صورتی که منزل شما بزرگ است و از لحاظ اقتصادی، مشکلی ندارید، می توانید به فکر تهیه سرویس خواب جدایی برای مهمان ‌در منزل خود باشید.

منظور از تشک مهمان همان تشک‌های عادی  هستند که در گذشته هم خیلی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. کاربرد تشک‌ مهمان (همان طور که از نام آن مشخص است) در زمان‌هایی هست که مهمان به منزل شما می‌آید و قصد دارد که شب را در منزل شما بگذراند. البته بسیاری از تشک‌های مهمان، وزن پایینی دارند و از لحاظ حجمی هم خیلی جاگیر نیستند. بنابراین می‌توان از آن ها به عنوان یک تشک مسافرتی هم بهره برد.

 

ویژگی‌های تشک مهمان

هر تشک مهمان، دارای یک سری از ویژگی‌هایی هست که باعث می‌شود از سایر تشک‌های مهمان موجود در بازار متمایز شود. در ادامه، ویژگی‌هایی که یک تشک مهمان می‌تواند داشته باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. شما در هنگام خرید تشک باید این ویژگی‌ها را لحاظ کنید.

خرید تشک مهمان

1.    تک نفره و یا دو نفره بودن تشک مهمان

اولین ویژگی که یک تشک مهمان دارد این است که آن تشک، تک نفره است و یا دو نفره. در زمان خرید تشک مهمان، حتماً باید به این نکته دقت کنید که تشک‌های مهمان دو نفره، سایز بزرگ تری نسبت به تشک‌های مهمان تک نفره دارند و احتمال دارد که در اتاق‌های کوچک منزل شما به خوبی جا نشوند. پس نتیجه می‌گیریم توجه به اندازه اتاق‌ها در هنگام خرید تشک مهمان، امری واجب است. در صورتی که قصد دارید از تشک مهمان در مسافرت هم بهره ببرید، معمولاً تشک‌های مهمان تک نفره، گزینه‌های بهتری هستند.

 

2.    نوجه به اندازه تشک مهمان در هنگام خرید

همان طور که در بالا هم عنوان کردیم در هنگام خرید تشک مهمان باید به اندازه اتاق خود دقت کنید و متناسب با آن اقدام به خرید این تشک کنید. همه تشک‌های مهمان تک نفره، هم اندازه نیستند. این موضوع در مورد تشک‌های مهمان دو نفره هم صدق می‌کند. بنابراین در هنگام خرید تشک مهمان، حتماً ابعاد آن را مد نظر قرار دهید. البته تنها ابعاد اتاق نیست که در هنگام خرید این نوع تشک بر روی اندازه و ابعاد تشک مهمان تاثیر گذار است. بلکه شما در هنگام خرید تشک مهمان باید به افرادی که قرار است در منزل شما مهمان باشند هم توجه کنید.

امروزه دیگر مثل گذشته نیست که تعداد مهمان‌ها خیلی زیاد باشد و معمولاً مهمان‌هایی هم که به منزل شما می‌آیند قبل از خواب، خانه شما را ترک می‌کنند. در واقع مهمان‌هایی که شب را در منزل شما می‌گذرانند، معمولاً افراد محدود و ثابتی هستند. بنابراین در هنگام خرید تشک مهمان باید با شناخت مهمان‌های خود، اقدام به خرید تشک مهمان کنید. مثلاً اگر مهمان شما یک پسر بچه نونهال است باید تشک مهمان کوچکی برای آن خریداری کنید و اگر مهمان شما یک فرد قد بلند است یک تشک مهمان با ابعاد بزرگ برای او خریداری کنید تا دست و پای او در هنگام خوابیدن از تشک بیرون نزند.

خرید تشک مهمان

3.    جنس تشک مهمان

جنس تشک مهمان خریداری شده توسط شما به بودجه‌ ای که پرداخت می‌کنید، بستگی دارد. هر چقدر پول بیشتری پرداخت کنید تشک مهمان با جنس مناسب‌تر را می‌توانید خریداری کنید. در خرید تشک مهمان باید به این نکته دقت کنید که دیگر تشک‌های مهمان پنبه ‌ای، قدیمی شده اند و امروزه به خاطر ‌سبک تر شدن این نوع تشک‌ها، تشک‌های مهمان با جنس اسفنج و یا الیاف مصنوعی، گزینه مناسب‌ تری برای شما هستند.

بهتر است تشک مهمان داری روکش باشد. چرا که شما به راحتی می‌توانید پس از رفتن مهمان، روکش را از تشک مهمان جدا کنید و اقدام به شستن آن کنید. البته بدیهی است که منظور ما از روکش در اینجا، روکش‌هایی هستند که قابل جدا شدن می باشند.

 

4.     خدمات پس از فروش تشک مهمان

برخی از انواع تشک‌های مهمان، دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. بدیهی است که این نوع تشک‌ها گزینه بهتری برای خرید توسط شما هستند.

 

5.     وزن تشک مهمان

یکی از ویژگی‌های تشک مهمان، وزن آن است. طبیعی است که تشک مهمان باید وزن سبکی داشته باشد و به راحتی قابل جابجایی باشد. مخصوصاً اگر قرار باشد شما از تشک مهمان در مسافرت‌ها نیز استفاده کنید. البته نباید شما کیفیت را فدای سبک وزنی تشک کنید و همیشه به این نکته دقت داشته باشید که تشک مهمانی مناسب است که هم کیفیت خوبی داشته باشد و در عین حال از وزن کمی هم برخوردار باشد.

خرید تشک مهمان

 

نکات نهایی در مورد خرید تشک مهمان

آخرین اصلی که در هنگام خرید تشک مهمان باید مورد توجه قرار گیرد، قیمت آن است. در واقع شما پس از این که ویژگی‌های مختلف تشک مهمان را مد نظر قرار دادید و چند تشک خوب را انتخاب کردید، باید قیمت آن ها را هم در نظر بگیرید. گزینه ‌ای برای شما بهتر است که قیمت پایین ‌تری داشته باشد. امروزه علاوه بر خرید حضوری، امکان خرید اینترنتی نیز برای شما فراهم است. بنابراین می توانید با بررسی فروشگاه های حضوری و سایت های اینترنتی مختلف، تشک مهمان با قیمت مناسب تر را برای خود خریداری نمایید.

صابر شریعت
ارسال دیدگاه