دانستنی

راهنمای خرید تشک و سرویس خواب برای عروس

راهنمای خرید تشک و سرویس خواب برای عروس

در این مقاله قصد داریم در مورد خرید تشک جهیزیه و سرویس خواب عروس مطالبی را عنوان کنیم. یکی از مواردی که همیشه زوج ‌های جوان برای خرید آن دغدغه دارند، سرویس خواب است. تشک جهیزیه هم یکی از موارد موجود در لیست سرویس خواب عروس به شمار می رود که اتفاقا جزء مهم ترین آن ها هم است. هر چقدر هم که جهیزیه یک زوج جوان، زیبا و شکیل و باکلاس باشد ولی اگر سرویس خواب و تشک مناسبی نداشته باشد، آن جهیزیه، جهیزیه کاملی نیست. خرید تشک جهیزیه زیبا و مناسب و باکیفیت باعث می‌ شود که سرویس خواب عروس و داماد خیلی زیبا و دل انگیز به نظر برسد.

سرویس خواب عروس

قبل از بحث در مورد خرید تشک جهیزیه، در مورد سرویس خواب عروس، مطالبی را متذکر می شویم. مهم ‌ترین وسیله ‌ای که در جهیزیه یک عروس و داماد وجود دارد، سرویس خواب است. سرویس خواب عروس و داماد هم از لحاظ فضایی که اشغال می‌کند، نسبت به بسیاری از وسایل موجود در جهیزیه عروس بزرگ تر است و هم از لحاظ قیمتی، از بیشتر آن ها گران تر است. تعداد وسایلی که در سرویس خواب عروس و داماد می‌توانند جای بگیرند، زیاد است و معمولاً همه افراد، اقدام به خرید تمامی وسایل موجود در سرویس خواب عروس داماد نمی‌کنند. پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که فضای زندگی عروس و داماد بزرگ است و مشکل اقتصادی ندارند، تمامی وسایل مربوط به سرویس خواب را خریداری کنید. این کار باعث می‌شود که پوشش دهی مناسبی برای خانه عروس و داماد به وجود بیاید و از طرف دیگر زیبایی اتاق خواب هم خیلی بیشتر از قبل خواهد شد.

در هنگام انتخاب سرویس خواب عروس و داماد به سلایق هر دو فرد توجه خاصی داشته باشید. به هر  این سرویس خواب برای مدت زمان بسیار زیادی جلوی چشم این زوج خواهند بود و نباید رنگ یا ظاهر یا جنس سرویس خواب به نحوی باشد که از چشم آنها بیفتد. متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام خرید سرویس خواب عروس و داماد بیشتر به حرف این و آن توجه می‌کنند و حواسشان به این نکته نیست که مهمان ‌ها می ‌آیند و می ‌روند و این عروس و داماد هستند که باید سرویس خواب را بپسندند.

راهنمای خرید تشک و سرویس خواب برای عروس

 

در هنگام خرید تشک جهیزیه به چه مواردی باید دقت کرد؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم موارد مهم در هنگام خرید تشک جهیزیه را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. این موارد، عبارت هستند از:

1.      توجه به ظاهر زیبا در هنگام خرید تشک جهیزیه

طبیعتاً قبل از هر چیز باید به شکل و ظاهر تشک جهیزیه توجه کنیم. به هر حال این تشک قرار است برای یک عروس و داماد جوان مورد استفاده قرار بگیرد و زیبایی آن باعث می‌شود که در نهایت، جهیزیه زیباتر دیده شود. رنگ‌ های به کار رفته در تشک جهیزیه باید شاد و آرامش بخش باشند و البته در هنگام خرید تشک جهیزیه فقط نباید به زیبایی آن و رنگ ‌هایی که در آن به کار رفته است دقت شود؛ بلکه موارد دیگری نیز باید مورد نظر قرار گیرد که در ادامه، آن ها را بررسی می‌کنیم.

2.      توجه به دکوراسیون منزل در هنگام خرید تشک جهیزیه

از سوی دیگر تشک جهیزیه بایستی با دکوراسیون منزل و با سایر وسایل موجود در جهیزیه تناسب داشته باشد. سرویس خواب عروس و داماد، بیشتر فضای اتاق خواب را به خود اختصاص می‌دهد. طبیعی است که تشک جهیزیه باید دارای رنگ‌هایی باشد که با سایر موارد موجود در سرویس خواب عروس و داماد تناسب داشته باشد. مواردی مانند دراور و پا تختی و میز آرایش و کنسول و تخت خواب و مواردی از این دست در سرویس خواب عروس وجود خواهند داشت.

3.      توجه به کیفیت پارچه در هنگام خرید تشک جهیزیه

کیفیت پارچه و کیفیت مواد استفاده شده در تشک جهیزیه هم باید مورد توجه قرار گیرد. هر چقدر که جنس پارچه و جنس مواد استفاده شده در ساخت تشک جهیزیه با کیفیت‌تر باشند، در نهایت طول عمر تشک جهیزیه بیشتر خواهد شد و عروس و داماد جوان مجبور نخواهند شد که پس از گذشت مدت زمان نه چندان زیادی اقدام به تعمیر یا خرید تشک جهیزیه کنند.

 

4.      توجه به مسائل پزشکی در هنگام خرید تشک جهیزیه

در هنگام خرید تشک جهیزیه باید به مسائل پزشکی و ارگونومیکی هم دقت شود. به هر حال خرید تشک جهیزیه نامناسب می‌تواند تاثیر بدی بر روی خواب عروس و داماد و در نهایت بر روی سلامتی آن ها داشته باشد. در واقع یک تشک جهیزیه غیر استاندارد و غیر طبی در نهایت ستون فقرات و مهره ‌های کمر فرد را با مشکل مواجه می‌کند و باعث می‌شود که در آینده  دور و یا حتی در آینده نزدیک، عروس و داماد با مشکل کمر و گردن مواجه شوند. به منظور جلوگیری از این مشکلات در هنگام خرید تشک جهیزیه به این نکته توجه کنید که به دنبال خرید تشک‌های طبی باشید.

امروز تشک‌ها به دو صورت طبی و فنری تولید می‌شوند که ترجیح ما این است که شما به دنبال خرید تشک جهیزیه طبی و یا طبی فنری باشید. در صورتی که عروس یا داماد و یا هر دو مشکل کمر یا پا دارند، خرید تشک جهیزیه طبی، اولویت بیشتری پیدا می‌کند. یک تشک مناسب، تشکی است که در هنگام دراز کشیدن بر روی آن، احساس راحتی کنید.

راهنمای خرید تشک و سرویس خواب برای عروس

5.      توجه به خدمات پس از فروش در هنگام خرید تشک جهیزیه

در هنگام خرید تشک جهیزیه به این نکته هم دقت کنید که تشک خریداری شده دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. به هر حال تشک جهیزیه هم مانند هر وسیله دیگری احتمال دارد که دچار خرابی شود و خدمات پس از فروش و ضمانت تعویض می‌تواند مقداری از استرس شما را کاهش دهد.

 

6.      توجه به قیمت در هنگام خرید تشک جهیزیه

عامل دیگری که در هنگام خرید تشک جهیزیه باید مورد توجه قرار بگیرد، قیمت آن است. امروزه تنوع تشک جهیزیه بسیار بالا رفته است و این کالا با قیمت‌های متنوع در بازار وجود دارند. بدیهی است که شما باید در هنگام خرید تشک جهیزیه به بودجه‌ ای که در اختیار دارید، دقت کنید و متناسب با آن، بهترین و با کیفیت‌ ترین و زیباترین تشک جهیزیه را خریداری کنید. این نکته را هم یادآوری کنیم که همیشه گران ‌تر بودن تشک جهیزیه به معنای زیباتر بودن و با کیفیت‌ تر بودن آن نیست. در بسیاری از موارد، تشک‌های گرانی هم در بازار وجود دارند که کیفیت مناسبی ندارند و حتی از لحاظ زیبایی هم در شرایط مطلوبی نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید