به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
مزایای تشک سفت چیست؟

فهرست مطالب

مزایای تشک سفت

مزایای تشک سفت شامل طول عمر بیشتر تشک، پشتیبانی بهتر از ستون فقرات، آلرژی کمتر، کاهش درد عضلانی و … است. در این مقاله از نفیس مزایای تشک سفت برای گروه های مختلف استفاده کننده (بانوان باردار، سالمندان، ورزشکاران و…) بیان گردیده است.

مزایای عمومی ‌تشک سفت

فواید تشک سفت

فواید تشک سفت

تشک‌های سفت با حمایت از ستون فقرات، بهبود گردش خون، جلوگیری از مشکلات دیسک و ساییدگی مهره‌ها و ارتقای کیفیت خواب، به شما کمک می‌کنند تا سلامتی و خوابی راحت را تجربه کنید.

مزایای تشک‌های سفت برای افراد مبتلا به عارضه‌های کمر

در این قسمت فواید تشک‌های سفت برای افرادی که مبتلا به دیسک کمر، تنگی کانال نخاع و اسکلیوز هستند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فواید تشک سفت برای افراد مبتلا به دیسک کمر

مزایای تشک سفت برای دیسک کمر

مزایای تشک سفت برای دیسک کمر

فتق دیسک کمر، وضعیتی است که در آن دیسک بین مهره‌ای از جای خود خارج می‌شود و می‌تواند باعث درد، بی‌حسی و ضعف در ناحیه پا شود. تشک‌های سفت با حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات، فشار وارده بر دیسک‌ها را کاهش می‌دهند و به تسکین علائم دیسک کمر کمک می‌کنند.

افراد با بیماری تنگی کانال نخاعی و مزایای تشک سفت برای آنان

تنگی کانال نخاعی، وضعیتی است که در آن فضای کانال نخاعی به دلیل آرتروز، تومور و یا سایر عوامل باریک می‌شود و می‌تواند باعث درد، بی‌حسی و ضعف در اندام‌ها شود. تشک‌های سفت با حفظ راستای ستون فقرات، از فشار بر نخاع و اعصاب کمر جلوگیری می‌کنند و به تسکین علائم تنگی کانال نخاعی کمک می‌کنند.

فواید تشک سفت برای افراد مبتلا به اسکولیوز

مزایای تشک سفت برای افراد دچار اسکولیوز

مزایای تشک سفت برای اسکولیوز

اسکلویوز، انحراف جانبی ستون فقرات است که بیشتر در دوران نوجوانی رخ می‌دهد. البته تشک‌های نیمه سفت برای افراد با بیماری اسکولیوز مناسب‌تر هستند. تشک‌های نیمه سفت با حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات و بهبود گردش خون، از پیشرفت اسکلویوز و بدتر شدن وضعیت آن جلوگیری می‌کنند.

مزایای تشک سفت برای افراد سنگین وزن

مزایای تشک سفت برای افراد چاق

مزایای تشک سفت برای افراد وزن بالا

تشک‌های سفت با ارائه حمایتی قوی و یکنواخت، وزن بدن را به طور مساوی در سطح تشک توزیع می‌کنند و از ایجاد نقاط فشار که منجر به درد و ناراحتی می‌شوند، جلوگیری می‌کنند. این امر به ویژه در ناحیه کمر و لگن که بیشترین فشار را تحمل می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

ورزشکاران و فواید تشک سفت

مزایای تشک سفت برای ورزشکاران

مزایای تشک سفت برای ورزشکاران

ورزشکاران به دلیل فعالیت‌های بدنی سنگین و فشار مضاعف بر عضلات و مفاصل، نیازمند تشکی هستند که به ریکاوری و احیای بدن آنها کمک کند. تشک‌های سفت با حفظ وضعیت طبیعی ستون فقرات در هنگام خواب، به عضلات اجازه می‌دهند تا به طور کامل ریلکس شده و به آرامش برسند.

مزایای تشک سفت با توجه به حالت خواب

تشک‌های سفت برای افرادی که به پشت می‌خوابند سبب حفظ تراز ستون فقرات و بهبود گردش خون می‌شود که این مسئله باعث جلوگیری از بروز عارضه‌های کمری می‌شود. برای افرادی که به پهلو می‌خوابند بهتر است تشک نیمه سفت تهیه شود تا فشار وارده به پهلو و شانه کاهش پیدا کند. نامناسب‌ترین حالت خوابیدن، خوابیدن روی شکم است ولی اگر عادت به این موضوع دارید، تشک‌های سفت فشار زیادی که به ستون فقرات وارد می‌شود را کمتر می‌کند.

سالمندان و فواید تشک سفت

فواید تشک سفت برای سالمندان

فواید تشک سفت برای سالمندان

تشک سفت برای سالمندان باعث حفظ تراز ستون فقرات شده که این موضوع سبب بهبود گردش خون و کاهش درد آنان می‌شود. همچنین برای سالمندانی که بخاطر ضعف عضلات در جابجا شدن روی تخت مشکل دارند، تشک سفت، سطحی صاف و محکم فراهم کرده تا جابجایی راحت‌تر شود.

مزایای تشک سفت برای بانوان باردار

مزایای تشک سفت برای بانوان باردار

مزایای تشک سفت برای بانوان باردار

بانوان در طول بارداری با افزایش وزن مواجه می‌شوند. تشک سفت با حفظ انحنای ستون فقرات کمردرد ناشی از افزایش وزن را کاهش می‌دهد. همچنین بهبود گردش خون در بانوان باردار سبب کاهش تورم پاها و مچ‌ها می‌شود.

معرفی چند تشک سفت نفیس

معرفی چند تشک سفت مدل نفیس

معرفی تشک سفت

کارخانه نفیس انواع تشک‌های طبی را با درجات سفتی متنوع تولید می‌کند. تشک‌های نفیس خاصیت دو طرفه بودن (یک طرف سفت‌تر و طرف دیگر کمی‌نرم‌تر) را نیز دارند که سبب پوشش انواع نیازها می‌شود.

نوع تشک طبی

نام مدل تشک طبیدرجه سفتی رو

درجه سفتی  زیر

طبی اسفنجی

مدیکال B7

8

مدیکال C

7

8

طبی فنری متصل

ارکیده B5

7

ارکیده C

6

8

نیلوفر A4

6

نیلوفر B

4

6

طبی فنری منفصل

اسلیپ پلاس A

5

7

اسلیپ پلاس B

6

7

اسلیپ پلاس C

6

7

 

جمع بندی مزایای تشک سفت

تشک‌های سفت دارای مزایای متعددی هستند که هر کدام ازین مزایا را با توجه به شرایط افراد بررسی کردیم. با خرید از برند نفیس شما می‌توانید از مزایایی مانند مهلت تست 2 هفته‌ای، ارسال رایگان به سراسر کشور، ضمانتنامه‌های طولانی مدت (تا 10 سال) و شرایط اقساطی (بدون افزایش قیمت نسبت به نقدی) بهره مند شوید.

 

منابع

amoremattress.com

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من