به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
مزایا و معایب تشک طبی

فهرست مطالب

مزایا و معایب تشک‌ طبی

مزایا و معایب تشک طبی بر اساس انواع آن (نظیر تشک طبی فنری متصل، طبی فنری منفصل و طبی اسفنجی) شامل انتقال حرکت و لرزش در برخی موارد، عدم تحمل وزن بالا، مناسب برای عارضه‌های ستون فقرات، نرمی و سفتی بیش از حد و… می‌باشد. با نفیس همراه باشید.

مزایا و معایب تشک طبی بر اساس ساختار

تشک‌های طبی با ساختاری متفاوت از تشک‌های سنتی، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با انحنای طبیعی بدن در هماهنگی کامل باشند و از ستون فقرات، عضلات و مفاصل در طول خواب به طور کامل پشتیبانی کنند. در ساخت تشک‌های طبی از متریال‌های مختلفی همچون اسفنج و فنر استفاده می‌شود. هر کدام از این متریال‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه بطور کامل بررسی می‌کنیم.

مزایا و معایب انواع تشک‌های طبی

مزایا و معایب انواع تشک طبی

مزایا و معایب انواع تشک طبی

همانطور که گفته شد تشک‌های طبی به سه دسته طبی اسفنجی، طبی فنری متصل و طبی فنری منفصل تقسیم بندی می‌شوند که مزایا و معایب هر کدام را جداگانه می‌نویسیم. البته در نظر داشته باشید که معایبی که ذکر می‌شود، لزوما در همه تشک‌های طبی نیست.

مزایا و معایب تشک طبی اسفنجی

تشک‌های طبی اسفنجی یکی از گزینه‌هایی است افراد با بیماری‌های اسکلتی یا مبتلا به دیسک کمر، آن را انتخاب می‌کنند. مزایای این تشک‌ها شامل حفظ تراز ستون فقرات، بهبود گردش خون و توزیع مناسب وزن می‌شود. از معایب تشک‌های طبی اسفنجی می‌توان به قیمت بالا، وزن زیاد، تهویه نامناسب، سفتی زیاد (از نظر برخی افراد) و طول عمر کم اشاره کرد.

مزایا و معایب تشک‌های طبی فنری متصل

مزایا و معایب تشک طبی فنری متصل

مزایا و معایب تشک طبی فنری متصل

تشک‌های طبی فنری متصل با استفاده از فنرهای وصل شده به یکدیگر تولید می‌شوند. از مزایای این تشک‌ها می‌توان حفظ تراز ستون فقرات، قیمت مناسب، تنوع زیاد، طول عمر نسبتا بالا، تهویه مناسب و سفتی متوسط نام برد. همچنین معایب تشک‌های طبی فنری متصل شامل انتقال حرکت (ایجاد لرزش در صورت حرکت یک نفر)، فرو رفتگی تشک، نامناسب بودن برای افراد سنگین وزن (بالای 90 کیلوگرم) و لبه‌های ضعیف می‌شود.

مزایا و معایب تشک طبی فنری منفصل

تشک‌های طبی فنری منفصل نسل جدید تشک‌های طبی فنری است که فنرها در پاکت‌هایی به صورت جدا از هم قرار دارند. این تشک‌ها دارای مزایای چون عدم انتقال حرکت، پشتیبانی عالی از ستون فقرات، تهویه مناسب، طول عمر بالا و مناسب برای افراد سنگین وزن هستند. از معایب تشک‌های طبی فنری منفصل نیز می‌توان به قیمت بالا، وزن زیاد و سفتی کمی‌زیاد (از نظر برخی افراد) اشاره کرد.

مقایسه انواع تشک‌های طبی

مزایا و معایب انواع تشک‌های طبی را خواندید. حال در جدول زیر چند ویژگی مهم انواع تشک‌های طبی را باهم مقایسه می‌کنیم.

ویژگی

تشک طبی اسفنجیتشک طبی فنری متصل

تشک طبی فنری منفصل

حفظ تراز ستون فقرات

رتبه 2رتبه 3

رتبه 1

تهویه مناسب

رتبه 3رتبه 2

رتبه 1

سفتی زیاد

رتبه 1رتبه 3

رتبه 2

تنوع بالا

رتبه 3رتبه 1

رتبه 2

قیمت بالا

رتبه 2رتبه 3

رتبه 1

وزن زیاد تشک

رتبه 3رتبه 2

رتبه 1

مناسب برای افراد سنگین وزن (kg 90+)

رتبه 2رتبه 3

رتبه 1

طول عمر زیاد

رتبه 3رتبه 2

رتبه 1

معرفی چند تشک طبی

برند نفیس با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا و متریال با کیفیت اقدام به تولید انواع تشک‌های طبی می‌کند. همچنین این برند سعی کرده معایب انواع تشک‌های طبی را به حداقل رسانده و به مشتریانش عرضه کند که مدل‌ها و مشخصات هر کدام را جداگانه بررسی می‌کنیم.

از ویژگی‌های مشترک بین تمام تشک‌های طبی نفیس می‌توان به پارچه آنتی باکتریال، پلی استر ضد حساسیت،‌ ترموباند عرق گیر و دو طرفه بودن تشک (یک طرف کمی‌نرم‌تر و طرف دیگر کمی‌سفت‌تر) اشاره کرد.

همچنین در نظر داشته باشید در برند نفیس نگران قیمت نباشید!! نفیس تمام تشک‌های خود را به صورت اقساطی (بدون افزایش قیمت قیمت نسبت به فروش نقدی) برای مشتریانش عرضه می‌کند.

تشک‌های طبی اسفنجی نفیس

تشک طبی اسفنجی نفیس

تشک طبی اسفنجی نفیس

در تشک های طبی اسفنجی نفیس به دلیل استفاده از اسفنج ریباند، عمر این تشک ها را افزایش داده و گارانتی طولانی مدت می کند. مدل‌های این تشک‌ها در زیر آمده است.

تشک طبی اسفنجی مدیکال B

تشک مدیکال B با درجات سفتی 7 در یک طرف و 6 در طرف دیگر تولید می‌شود. گارانتی این تشک 6 ساله است و برای افراد تا وزن 110 کیلوگرم مناسب است.

تشک طبی اسفنجی مدیکال C

درجات سفتی تشک مدیکال C مانند مدیکال B است و 4 سال گارانتی دارد. این تشک برای افراد تا وزن 80 کیلوگرم مناسب است.

تشک‌های طبی فنری متصل نفیس

در تشک‌های طبی فنری متصل نفیس با استفاده‌ تراکم فنری بیشتر (225 فنر در تشک یک نفره) انتقال حرکت را به حداقل رسانده و با بکارگیری فنر M کناره و اسفنج تقویت شده، لبه‌های این تشک‌ها را قوی‌تر کرده است. مدل‌های تشک‌های طبی فنری متصل نفیس شامل:

تشک طبی فنری ارکیده B

در ارکیده B با استفاده از 6 لایه اسفنج ریباند و دو لایه ترموفلت متراکم، این تشک را قابل استفاده برای افراد تا وزن 120 کیلوگرم کرده است. این تشک دارای 8 سال گارانتی است.

تشک طبی فنری ارکیده C

تشک ارکیده C با بکار گیری 6 لایه اسفنج و یک لایه ترموفلت متراکم برای افراد تا وزن 100 کیلوگرم مناسب است. گارانتی این تشک 7 سال می‌باشد.

تشک‌های طبی فنری منفصل نفیس

تشک‌های طبی فنری منفصل نفیس با گارانتی طولانی مدت و درجات سفتی مختلف تولید می‌شود. در ادامه چند مدل از این تشک‌ها را می‌بینیم.

تشک طبی فنری اسلیپ پلاس A

تشک اسلیپ پلاس A دارای 10 سال گارانتی بوده و با درجات سفتی 5 در یک طرف و 7 در طرف دیگر تولید می‌شود. این تشک برای افراد تا وزن 120 کیلوگرم مناسب است.

تشک طبی فنری اسلیپ پلاس B

درجات سفتی اسلیپ پلاس B به صورت 6 در یک طرف و 7 در طرف دیگر تولید شده و 9 سال گارانتی دارد. این تشک برای افراد تا وزن 110 کیلوگرم مناسب است.

جمع بندی مزایا و معایب تشک طبی

مزایا و معایب تشک طبی موضوعی است که با توجه به شرایط شما باید در نظر گرفته شود. 2 هفته مهلت تست رایگان (و درصورت عدم رضایت، مرجوعی یا تعویض)، تعویض تشک در یک سال اول بعد از خرید در صورت بروز هرگونه مشکل، ارسال رایگان و شرایط اقساطی ویژه، تنها برخی از مزایای خرید از کارخانه تشک نفیس است. تا خیال شما بابت انتخاب یک تشک طبی خوب از هر نظر راحت باشد.

 

 

 

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من