به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
معایب تشک فنر متصل

فهرست مطالب

معایب تشک فنر متصل

از جمله مهم‌ترین معایب تشک فنر متصل، انتقال حرکت و لرزش می‌باشد. این عیب بخصوص در تشک‌های دو نفره فنر متصل شدید تر است. فرورفتگی و ایجاد سر و صدا در تشک‌های فنر متصل از دیگر معایب این نوع تشک ها است. در ادامه با نفیس همراه باشید با تشریح معایب تشک‌های فنر متصل.

معایب تشک فنر متصل بر اساس ساختار

تشک‌های فنر متصل از مجموعه‌ای فنرهای به هم پیوسته تشکیل شده‌اند که در قاب فلزی قرار گرفته‌اند. این فنرها با فشرده شدن، وزن بدن را به طور یکنواخت توزیع کرده و به همین دلیل حس نرمی و انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کنند.

معایب تشک‌های فنر متصل

تشک‌های فنر متصل دارای معایبی مانند انتقال حرکت، فرو رفتگی تشک، مناسب نبودن برای افراد سنگین وزن و ایجاد صدا هستند که کامل شرح می‌دهیم.

معایب تشک فنر متصل: انتقال حرکت

یکی از بزرگترین معایب تشک‌های فنر متصل، انتقال حرکت است. به این معنی که هرگونه حرکت یا غلت زدن یک نفر روی تشک، به فرد دیگر نیز منتقل می‌شود. همچنین در تشک‌های فنر متصل دو نفره، به دلیل اختلاف وزن بین دو فرد، فنرها به طور نامتوازن فشرده می‌شوند. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد حالت الاکلنگی شود، به طوری که با تکان خوردن یک نفر، نفر دیگر نیز به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند.

معایب تشک فنر متصل: فرو رفتگی

یکی دیگر از معایب تشک‌های فنر متصل، فرورفتگی و افتادگی آنها با گذشت زمان است. این موضوع نه تنها ظاهر تشک را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه کیفیت خواب را نیز به شدت کاهش می‌دهد. یکی از علت‌های این موضوع فشار وزن است که به دلیل متصل بودن فنرها بهم، تشک را دچار فرو رفتگی می‌کند. از دیگر علت‌های فرو رفتگی تشک فنر متصل کیفیت فنرها و لایه‌های تشک است که اگر نامرغوب باشند، این فرو رفتگی با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد.

معایب تشک فنر متصل: ایجاد صدا

یکی از آزاردهنده‌ترین معایب در برخی تشک‌های فنر متصل، سر و صدای فنرها در اثر حرکت و  سایش است. با گذشت زمان و فرسایش تشک، این سر و صداها تشدید می‌شوند و فنرها ضعیف‌تر شده و اصطکاک بین آنها افزایش می‌یابد. این موضوع به خصوص برای افرادی که خواب سبکی دارند یا به سکوت مطلق در هنگام خواب نیاز دارند، غیرقابل تحمل خواهد بود.

معایب تشک فنر متصل : نامناسب بودن برای افراد سنگین وزن

افراد سنگین وزن (معمولاً با وزن بالای 90 کیلوگرم) به دلیل فشار مضاعفی که بر تشک وارد می‌کنند، نیازمند نوعی از تشک هستند که از ساختار محکم‌تر برخوردار باشد. تشک فنر متصل به دلیل وصل بودن فنرها، در مواجهه با وزن بالا، به مرور زمان دچار افتادگی و گود شدن در نواحی مرکزی شده و سبب ایجاد درد در عضلات و مفاصل می‌شود.

معایب تشک فنر متصل : لبه‌های ضعیف تشک فنر متصل

لبه‌های ضعیف، یکی دیگر از معایب تشک‌های فنر متصل است. فنرها در لبه‌ها به طور کامل پشتیبانی نمی‌شوند و با نشستن یا دراز کشیدن بر لبه تشک، به مرور زمان خم شده و فرسوده می‌شوند.

معایب تشک فنر متصل در مقایسه با سایر تشک ها

در ادامه تشک‌های فنر متصل را با تشک‌های فنر منفصل و مموری فوم به طور کامل مقایسه می‌کنیم.

معایب تشک فنر متصل در مقایسه با فنر منفصل

در تشک‌های فنر منفصل، فنرها به صورت جداگانه درون پاکت‌هایی قرار دارند و عمکردشان جدا از یکدیگر است. این موضوع باعث می‌شود انتقال حرکتی که در تشک‌های فنر متصل هست، در تشک‌های فنر منفصل به طور کامل رفع شود. همچنین طول عمر تشک‌های فنر منفصل بیشتر از تشک‌های فنر متصل است. البته تشک‌های فنر منفصل قیمت بالاتری نسبت فنر متصل‌ها دارند.

معایب تشک فنر متصل در مقایسه با مموری فوم

معایب تشک فنر متصل

معایب تشک فنر متصل در مقایسه با مموری فوم

تشک‌های مموری از فوم‌های مختلفی مانند پلی اتیلن، پلی یورتان و لاتکس ساخته می‌شوند. برای افرادی که به دنبال تشک‌های نرم‌تر هستند، تشک‌های فومی ‌نرمی و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به تشک‌های فنر متصل ارائه می‌دهند. تشک‌های فنری متصل معمولا طول عمر بیشتری نسبت به تشک‌های فومی ‌دارند. تشک‌های فومی‌ معمولا گران‌تر از تشک‌های فنری متصل است.

معرفی چند تشک فنر متصل

برند نفیس با استفاده از تکنولوژی بروز در تلاش است تا معایب تشک‌های فنری متصل را به حداقل رسانده و عرضه کند. برای مثال برای کاهش انتقال حرکت، از تعداد فنر بیشتری (225 فنر در تشک یک نفره) استفاده کرده است و با استفاده از فنر M دیواره و اسفنج تقویت شده، لبه‌های تشک‌های فنر متصل خود را تقویت کرده است.

همچنین با استفاده از فنرهای فولادی مرغوب، فرو رفتگی و صدای ناشی از سایش فنرها را نیز به حداقل رسانده و عمر تشک‌های فنر متصل خود را افزایش داده است. در ادامه مدل‌های تشک‌های فنر متصل نفیس را معرفی می‌کنیم.

تشک فنری متصل ارکیده B

تشک ارکیده B با استفاده از شش لایه اسفنج و دو لایه ترموفلت متراکم، تولید شده که برای افراد سنگین وزن (تا 120 کیلوگرم) قابل استفاده است. این تشک دارای گارانتی 8 ساله می‌باشد.

تشک فنری متصل ارکیده C

تشک ارکیده C نیز با استفاده از شش لایه اسفنج ریباند و یک لایه ترموفلت متراکم، امکان استفاده افراد تا وزن 100 کیلوگرم را فراهم کرده است. این تشک با گارانتی 7 ساله عرضه می‌شود.

تشک فنری متصل نیلوفر A

لایه‌های تشک فنری نیلوفر A از سه لایه اسفنج ریباند و یک لایه ترموفلت متراکم تشکیل شده که برای افراد تا وزن 90 کیلوگرم مناسب است. گارانتی این تشک 6 سال می‌باشد.

تشک فنری متصل نیلوفر B

ساختار لایه‌های این تشک شامل یک لایه اسفنج و دو لایه ترموفلت متراکم است و با گارانتی 5 ساله عرضه می‌شود.

جمع بندی معایب تشک فنر متصل

ما در کارخانه تشک نفیس با استفاده از تجربه بالا و تکنولوژی به روز، معایب تشک‌های فنر متصل را رفع نموده‌ایم و برای راحتی خیال شما 2 هفته مهلت تست (تعویض و یا مرجوعی در صورت عدم رضایت)، تعویض تشک در صورت مشکلات احتمالی در سال اول پس از خرید و همچنین تا 10 سال گارانتی را درنظر گرفته ایم. شرایط اقساطی ویژه و ارسال رایگان به سراسر کشور از دیگر مزایای خرید مستقیم از کارخانه تشک نفیس است.

 

منابع

quora.com

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من