به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
نظرات در مورد تشک برای دیسک کمر

فهرست مطالب

نظرات در مورد تشک برای دیسک کمر

انتخاب تشک مناسب برای دیسک کمر، لازمه شناخت و کسب اطلاعات درباره انواع تشک‌ها است. یکی از بهترین راه‌های کسب اطلاعات، مطالعه نظرات در مورد تشک مناسب برای دیسک کمر می‌باشد. ما در این مقاله نظرات تعدادی از کاربران، متخصصین‌ایرانی و خارجی و انجمن‌های معتبر در مورد تشک مناسب دیسک کمر را کنار هم آورده‌ایم.

نظرات کاربران برای تشک مناسب دیسک کمر

در این قسمت سعی کردیم نظرات مختلف کاربرانی که از تشکی برای دیسک کمر خود استفاده کرده اند، کنارهم بیاوریم.

  •  وقتی پا به سن بذارید میگید کاش پول میدادم یه تشک طبی خوب میخریدم الان انقد پول دوا درمون نمیدادم. خیلی عالی بعدم عمر داره برات.
  • من تشک سوپر طبی دارم راضی ام.
  • من رو تخت طبی خوابیدم تمام جونم، استخونام درد گرفت ولی تخت خودم تشکش فنری است، عشقه اینقدر نرم و راحت هستش.
  •  تشک طبی بگیرید، من دیسک کمردرد دارم خدا شاهده تمام دردات یادت میره.
  •  تشکی که هم طبی هم فنراش جداست برای دیسک کمر خیلی خوبه.
  •  تشک طبی خریدم درد دیسکم خفیف شده.
  •  اگر گودي كمر زياد دارين هر چند خيلي فنري بودنش خوب نيست. اگر از اون لايه‌هاي مموري فوم داشته باشه كه خب برای دیسک کمر خيلي بهتره.
  •  تشک طبی اگر فوم دار باشه برای دیسک کمر بهتره.

نظرات متخصصان داخلی و خارجی در مورد تشک برای دیسک کمر

تا اینجا نظرات تعدادی از کاربران برای تشک مناسب دیسک کمر خواندید. در ادامه نظرات پزشکان متخصص ایرانی و خارجی در مورد تشک برای دیسک کمر را برایتان آورده‌ایم.

نظرات متخصصان داخلی برای تشک دیسک کمر

متخصصان ایرانی نظرات مختلفی دارند که ما در اینجا نظرات دکتر راستگو (فیزیوتراپ)، دکتر نادری (ارتوپد) ، دکتر ابراهیمی (متخصص طب فیزیکی) و دکتر اسحاقی (متخصص ستون فقرات) را برایتان آورده‌ایم.

دکتر مریم راستگو، فیزیوتراپ

تشک مناسب باید ستون فقرات و گودی کمر شما را در راستای مناسب نگه دارد. هر چند که وضعیت بدنی مناسب در هنگام خواب مهم است، احتملا شما در هنگام خواب متوجه وضعیت خود نیستید. بافت‌هایی که مفاصل کمر شما را حفظ می‌کنند (عضلات و رباط‌ها)، لازم است در هنگام خواب ریلکس شده و‌ترمیم شوند. اگر تشک بسیار سفت یا بسیار نرم باشد، از گودی کمر و گردن شما طوریکه لازم است حمایت نمی‌کند. آنچه که سفتی کافی (البته نه خیلی سفت) است، برای هر کسی فرق می‌کند، به طور مثال اگر لگن شما پهن است، یک سطحی که کمی‌نرم‌تر، مناسب‌تر است و شخصی که لگن باریک‌تری دارد، روی یک سطح سفت‌تر، راحت‌تر است.

دکتر غلامرضا نادری، برد تخصصی ارتوپدی برای تشک مناسب دیسک کمر

تشکی را انتخاب کنید که از کمر محافظت کند. یک تشک خوب باید از قوس‌های طبیعی و تراز ستون فقرات، محافظت نماید. حفاظت مناسب از پشت، همچنین در جلوگیری از ابتلا به درد عضلات به هنگام صبح، به بیمار کمک می‌کند. با این که اطلاعات بالینی زیادی در مورد تشک‌ها وجود ندارد، یک مطالعه نشان داد که تشک‌هایی با میزان سفتی متوسط، معمولاً نسبت به تشک‌های سفت، درد کمر را بیشتر تسکین می‌دهند.

دکتر علی محمد ابراهیمی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. انتخاب تشک مناسب به عوامل مختلفی مانند وزن، وضعیت خواب، شدت دیسک کمر و عوامل فردی دیگر بستگی دارد.

دکتر قاسم اسحاقی، فلوشیپ دیسک و ستون فقرات در مورد تشک دیسک کمر

بهتر است تخت و تشکی که روی آن می‌خوابید خیلی نرم نباشد. در صورتی که تشک شما فنری است، تخته‌ای بین تخت و تشک بگذارید. بعضی از افراد زمانی که روی تخت چوبی یا زمین می‌خوابند، درد کمتری دارند پس در صورتی که جزء این افراد هستید خوابیدن روی زمین مانعی ندارد.

نظرات متخصصان خارجی برای تشک مناسب دیسک کمر

در ادامه نظرات سه تن از متخصصان خارجی مشهور را نیز کنار هم می‌آوریم.

دکتر  David King، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی (آمریکا) در مورد تشک مناسب دیسک کمر

تحقیقات نشان داده است که تشک‌های مموری فوم می‌توانند به کاهش درد کمر و بهبود کیفیت خواب در افراد مبتلا به دیسک کمر کمک کنند.

دکتر Raj N. Singh,  (متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) رئیس ستون فقرات در بیمارستان Apollo، هندوستان

علاوه بر نوع تشک، استفاده از بالش مناسب نیز برای افراد مبتلا به دیسک کمر بسیار مهم است. بالش باید به گونه‌ای باشد که گردن را در راستای ستون فقرات نگه دارد و از‌ایجاد فشار بر آن جلوگیری کند.

دکتر Kevin MD, متخصص طب ستون فقرات (مدیر مرکز ستون فقرات مایو کلینیک، آمریکا)

بیماران مبتلا به دیسک کمر اغلب از درد و خشکی صبحگاهی رنج می‌برند. تشک‌های ‌هایبرید که‌ ترکیبی از فنر و مموری فوم هستند، می‌توانند به کاهش این علائم و ‌ایجاد خوابی عمیق‌تر کمک کنند.

نظرات انجمن‌های معتبر در مورد تشک مناسب دیسک کمر

نظرات در مورد تشک برای دیسک کمر

نظرات در مورد تشک برای دیسک کمر

– انجمن طب فیزیکی و توانبخشی آمریکا  (AAFP): افراد مبتلا به دیسک کمر از تشکی استفاده کنند که سطح سفتی متوسط داشته باشد. تشک‌های سفت ممکن است برای برخی افراد مناسب باشند، اما تشک‌های خیلی سفت می‌توانند فشار را بر ستون فقرات افزایش دهند. تشک‌های خیلی نرم نیز می‌توانند باعث افتادگی ستون فقرات و افزایش درد شوندAAFP . همچنین توصیه می‌کند که افراد مبتلا به دیسک کمر از تشکی استفاده کنند که حمایت کافی از قوس کمر را ارائه دهد.

– انجمن جراحان ارتوپد آمریکا  (AAOS): افرادی که دیسک کمر دارند باید از تشکی استفاده کنند که سطح سفتی متوسط داشته باشد. همچنین تشک باید از مواد قابل تنفس ساخته شده باشد.

جمع بندی نظرات درباره تشک مناسب برای دیسک کمر

در این مقاله تعدادی از نظرات کاربران و متخصصین ‌ایرانی و خارجی را کنارهم آوردیم تا بتوانید با دیدی بازتر، تشک مناسب دیسک کمر را انتخاب کنید. در کنار خواندن این نظرات، حتما با کارشناسان ما نیز مشورت کنید تا بتوانید بهترین تشک مناسب دیسک کمر را انتخاب نمایید. گروه تولیدی نفیس با ارائه 2 هفته مهلت تست با شرایط تعویض و همچنین مرجوعی، خیال شما را از بابت انتخاب یک تشک طبی مناسب راحت کرده است. ارسال رایگان و شرایط اقساطی ویژه نیز از دیگر مزیت های خرید از کارخانه نفیس است.

 

منابع

wikipedia.org

wikipedia.org

 

 

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من