به فروشگاه اینترنتی تشک نفیس خوش آمدید...😊
تشک مناسب سیاتیک

فهرست مطالب

تشک مناسب سیاتیک

سیاتیک، دردی است که از ناحیه کمر به سمت پایین پا، به خصوص در امتداد عصب سیاتیک، کشیده می‌شود. این درد می‌تواند ناتوان‌کننده باشد و انجام فعالیت‌های روزمره را دشوار کند. یکی از عواملی که می‌تواند در تشدید سیاتیک نقش داشته باشد، استفاده از تشک نامناسب است. در این مقاله، به بررسی نقش تشک در سیاتیک، انواع تشک‌های مناسب برای افراد مبتلا به سیاتیک، ویژگی‌های یک تشک ایده‌آل و بهترین حالت‌های خوابیدن برای تسکین درد سیاتیک می‌پردازیم.

تشک نامناسب چگونه درد سیاتیک را تشدید می‌کند؟

عصب سیاتیک، بلندترین عصب بدن است که از نخاع شروع شده و تا انگشتان پا ادامه دارد. درد سیاتیک زمانی رخ می‌دهد که عصب سیاتیک تحت فشار قرار گرفته یا ملتهب شود. تشک نامناسب باعث فشار روی عصب سیاتیک شده یا با عدم حفظ ستون فقرات در حالت طبیعی، باعث ایجاد درد در عصب سیاتیک می‌شود.

علائمی‌که نشان از سیاتیک دارد

وجود هر کدام از علائم زیر نشان دهنده سیاتیک می‌باشد.

1- درد از کمر تا ران یا ساق پاها

2- سوزش یا درد در کف پا یا انگشتان پا

3- ضعف در عضلات ران و ساق پا

ویژگی‌های تشک مناسب سیاتیک

در صورت عدم وجود ویژگی‌های زیر در تشک سیاتیک، درد سیاتیک شما قطعا تشدید می‌شود.

استفاده از مموری فوم در تشک مناسب سیاتیک

مموری فوم یا اسفنج هوشمند به دلیل هوشمند بودن، انحناهای ستون فقرات را به خوبی تشخیص داده و باعث شده کمترین فشار را به بدن شما وارد شود.

تشک اسلیپ پلاس A نفیس با داشتن پد اسفنج هوشمند، مناسب‌ترین تشک برای سیاتیک است.

میزان سفتی مناسب تشک برای درد سیاتیک

نرمی‌ یا سفتی تشک سیاتیک باید در حد متوسط باشد تا هم باعث حفظ ستون فقرات در حالت اصلی خود شود و هم نقاط فشار را کاهش دهد.

حمایت از قوس کمر در تشک مناسب سیاتیک

پر شدن قوس‌های بدن از مهمترین ویژگی‌های تشک سیاتیک است به خصوص برای افرادی که قوسی کمر زیادی دارند.

اندازه و پخش وزن در تشک مناسب سیاتیک

اندازه تشک باید به گونه‌ای باشد که تمام بدن شما روی تشک قرار گیرد. از طرفی باید وزن شما را در تمام نقاط تشک پخش کند.

تهویه هوا در تشک مخصوص سیاتیک

تشک مناسب باید قابلیت تهویه هوا داشته باشد به طوری که باعث تعریق شما نشود. تعریق می‌تواند باعث بروز سرماخوردگی در کمر و در نتیجه افزایش درد سیاتیک شما شود.

بهترین نوع تشک برای درد سیاتیک

حال با توجه به ویژگی‌های گفته شده، انواع تشک‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و بهترین نوع تشک برای سیاتیک را به شما معرفی می‌کنیم.

تشک‌های طبی اسفنجی برای سیاتیک

نرمی‌ این تشک‌ها باعث حفظ ستون فقرات شما می‌شود. حال اگر تشک سیاتیک خیلی نرم باشد سبب می‌شود ستون فقرات شما حالت غیرطبیعی به خود گیرد. از طرفی بخاطر فوم به کار رفته در تشک‌های طبی اسفنجی، تشک گرم شده و ممکن است باعث تعریق شما شود.

تشک‌های طبی فنری برای سیاتیک

تشک طبی فنری مناسب برای سیاتیک

تشک طبی فنری مناسب برای سیاتیک

فنرهای به کار رفته در این تشک سبب می‌شود، تراز ستون فقرات شما حفظ شود. در هنگام خرید تشک‌های طبی فنری برای سیاتیک توجه داشته باشید که تشک خیلی سفت نباشد.

تشک‌های طبی فنری برند نفیس با استفاده از لایه ترموفلت و اسفنج دارای سفتی و نرمی متوسط هستند که سبب می‌شود گزینه مناسبی برای سیاتیک باشند.

تشک‌های هیبریدی برای سیاتیک

ترکیبی از تشک‌های فنری و طبی اسفنجی هستند که گزینه خوبی برای سیاتیک می‌باشد. نرمی‌ و سفتی متوسط تشک‌های هیبریدی موجب پخش وزن، حمایت از قوس کمر و حفظ ستون فقرات در شرایط ایده‌آل می‌شود. همچنین فوم‌های ژله‌ای در آن باعث عدم ایجاد گرما می‌شود. این تشک‌ها معمولا نسبت به تشک‌های فنری بسیار گران‌تر هستند.

بهترین حالت‌های خوابیدن روی تشک مخصوص سیاتیک

حالت خوابیدن درست یا اشتباه شما بسیار در تسکین یا شدت دردتان تاثیر دارد. در ادامه انواع حالات خوابیدن روی تشک سیاتیک را بررسی می‌کنیم.

خوابیدن به پشت روی تشک سیاتیک

این حالت به طور کلی بهترین حالت برای افراد مبتلا به سیاتیک است. برای حمایت بیشتر از کمر خود، می‌توانید یک بالشت زیر زانوهای خود قرار دهید.

خوابیدن به پهلو روی تشک مخصوص سیاتیک

اگر به پهلو می‌خوابید سعی کنید به طرفی بخوابید که درد کمتری دارد و حتما از یک بالشت بین زانوهای خود استفاده کنید.

خوابیدن روی شکم روی تشک سیاتیک

از خوابیدن روی شکم به شدت اجتناب کنید زیرا باعث فشار بیشتر روی ستون فقرات و در نتیجه افزایش درد سیاتیک شما می‌شود.

روش‌هایی که برای تسکین درد سیاتیک مفید هستند

علاوه بر تهیه تشک مناسب سیاتیک، می‌توانید از آب درمانی و طب سوزنی نیز برای تسکین درد خود استفاده کنید ولی قبل از انجام این کارها حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

جمع بندی تشک برای سیاتیک

سیاتیک دردی طاقت فرساست که با انتخاب تشک مناسب سیاتیک می‌توانید به کاهش این درد کمک بسیار کنید. ما در برند نفیس تشک‌هایی مخصوص درد سیاتیک برای شما تولید کرده‌ایم که می‌توانید با قیمت مناسب و بهترین کیفیت آن‌ها را تهیه و از خوابی بدون درد لذت ببرید. 2 هفته مهلت تست (مرجوعی یا تعویض) / ضمانت بلند مدت، ارسال رایگان، انواع درجه سفتی و تنوع تشک ها از دیگر مزایای خرید مستقیم تشک از کارخانه نفیس است.

 

wikipedia.org

wikipedia.org

سبد خرید
فروشگاه
حساب کاربری من